Спецоперація пов'язана з «податковими майданчиками» при Януковича.59254845eba15

Національна поліція і військова прокуратура проводять по всій Україні спецоперацію по затриманню верхівки колишнього Міністерства доходів і зборів.

Про це на екстреному брифінгу повідомили міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

В операції задіяні 1700 поліцейських і 500 військових прокурорів, вони проводять 454 обшуки в 15 областях держави.

Затримуються колишні перші топ-співробітники податкових органів часів Віктора Януковича, «які були прямо причетні до існування податкових майданчиків, вони ж програмні підприємства, вони ж транзитери для податкових ям».

Їм інкримінують нанесення збитку держави понад 96 млрд гривень.

До 11:30 за київським часом були затримані 23 підозрюваних, у тому числі колишні начальники управлінь Міндходов в Дніпропетровської і Луганської областей, колишній голова податкової по АР Крим, кілька керівників податкової інспекції Києва, заступники голови податкової у Полтавській області, заступник начальника управління Міндоходів по Харківській області, два колишніх начальника податкової по Харківській області Андрій Роздайбіда і Станіслав Денисюк).

Всіх затриманих будуть доставляти літаками у Київ, де в аеропорту Жуляни їм будуть зачитувати підозру. З аеропорту їх будуть відправляти в Печерський районний суд Києва для обрання запобіжного заходу.

Аваков заявив, що це найбільша антикорупційна операція в історії України.

Нагадаємо, Міндоходів існувало в Україні в 2012—2014 роках. Його очолював Олександр Клименко, який нині переховується від правосуддя.

lb.ua