29 травня на Ніжинському стадіоні «Спартак» відбулася низка заходів, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей. Серед них – Відкритий кубок міста з пляжного самбо. Це відносно молодий вид спорту, відрізняється від звичайного самбо тим, що змагання можна проводити не в спортивній залі, а просто неба, на піску.

На змагання прибули дві команди з Ніжина – «Спарта» та Ніжинського спортивного клубу, команди з м. Ромни Сумської області, м. Вишневе Київської області, с. Вертіївка Ніжинського району.

Цікаво було спостерігати, як юні учасники змагань готувалися до турніру: переодягаючись у форму, слухали наставляння тренерів і батьків, з гордістю повторювали, що вони – самбісти.

Журналісту «УН» перед початком змагань вдалося поспілкуватися з тренером команди, яка прибула з Київської області, В’ячеславом Гостаром.

«Наша команда називається «Дзюдо-Вишневе». Вже багато років дружимо з Президентом федерації дзюдо Ніжина Костянтином Смалієм, приймаємо участь у змаганнях – або він зі спортсменами до нас, або ми – до Ніжина. Самбістам, котрі  прийматимуть участь у даному турнірі, – 11-12 років. У Ніжині нам завжди надають теплий прийом, зустрічають, як рідних, за що ми дуже вдячні особисто і Костянтину Смалію, і начальнику відділу з питань фізичної культури і спорту Ніжинської міської ради Павлу Глушку, і спонсорам, які дарують дітям гарні подарунки. Такі змагання допомагають юним спортсменам не тільки досягти спортивних успіхів, а й придбати впевненість, повірити у себе. А ще – це спілкування, обмін емоціями. Ми нещодавно повернулися з чергових змагань у Маріуполі – діти спілкувалися, як давні знайомі. Тобто спорт об’єднує людей», – підкреслив В. Гостар.

Заступник Ніжинського міського голови Сергій Смага від імені міського голови Олександра Кодоли привітав учасників змагань  і побажав їм успіху.

Добрі наставляння почули юні самбісти і від Президента федерації дзюдо Ніжина Костянтина Смалія. «Пам’ятайте: сьогодні у нас не буде офіційних переможців і переможених. Переможуть всі, хто прийматиме участь у змаганнях!» – підкреслив тренер, піднявши спортсменам бойовий дух. 

Начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Ніжинської міської ради Павло Глушко щиро подякував спонсорам нинішніх спортивних заходів – Ніжинському хлібозаводу на чолі з В’ячеславом Дегтяренком та лабораторному центру «Сінево». Вони забезпечили учасників змагань подарунками та сюрпризами.

Переможцями даного турніру вийшла команда «Спарта». Гості з Ромнів та Вишневого стали призерами.  

Слід додати, що дані змагання відбулися на підтримку юного самбіста Нікіти Мороза, який мужньо бореться з хворобою – всі зібрані кошти підуть на його лікування.

Шановні ніжинці! Якщо хтось має можливість і бажання допомогти Нікіті, скористуйтеся цією нагодою вже зараз за номером картки у «Приватбанку» – 5168757383525906, мама Тетяна Здоровець.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук