15.12.2016 23:00 «Агро Перспектива» (Київ р.) — Незважаючи на всілякі природні і економічні проблеми результати господарського року в цьому році радують, адже у районі за 11 місяців проточного року отримано валової продукції на суму 234,3 млн. грн., що склало 104,9% минулорічного показника, у т. ч. продукції рослинництва — 203,1 млн... грн. (101,9%), у галузі тваринництва вироблено продукції на суму 31,2 млн... грн. (тобто 129,8%).images

Незважаючи на те, що поголів'я корів дещо зменшилося (в основному за рахунок м'ясних порід), однак надої протягом останніх трьох років зберігають стабільну позитивну динаміку і виросли більш ніж на третину проти минулорічних обсягів, вирощено м'яса ВРХ та свиней відповідно на 122% і 150% проти торішніх результатів. Все це завдяки наполегливій праці наших трудівників. Лідерські позиції по загальному валовому збору молока, а також в розрахунку на одну корову, зберігають такі господарства району, як ТОВ «Черешеньки», ПСП «Лукново» та ФГ «Білі роси». Дані господарства вже за 11 місяців поточного року перевищили показник валового надою на корову в 6 тис. кг. і мають відповідно 6800 кг, 7094 кг. і 6286 кг.

В цьому році господарствами району зібрано рекордну кількість зернових культур — перевищений стотисячний рубіж і намолочено 122 тис. тонн. В тому числі пшениці озимої 30,3 тис. тонн, що становить 138% минулорічного намолоту, і 89,4 тис. тонн кукурудзи, становить 130% минулорічного показника. Площі під «королевою полів» у цьому році практично не змінилися проти торішніх, однак завдяки високій врожайності маємо високий вал зерна.

Сподіваємося в наступному році на поступове збільшення площ під ранніми зерновими культурами, такими як озимі пшениця і жито, адже держава планує відповідні компенсації витрат на вирощування (а саме жита озимого), а також продовження компенсацій витрат за кредитними відсотками.

www.agroperspectiva.co