Сьогодні, 15 вересня, у Ніжині сталася знакова подія: Ніжинський міський голова Олександр Кодола підписав Договір міжмуніципального співробітництва з головами: Козелецької громади — Валентином Бригінцем, Батуринської — Леонідом Душею, Сухополов’янської — Денисом Росовським, Парафіївської — Галиною Петрушою.

У зустрічі взяли участь заступник міського голови Ірина Грозенко, радник міського голови Сергій Охонько, посадові особи відділу економіки та інвестиційної діяльності.

Проектом «Туристичний кластер «Місцями козацької сили», ініціатором створення якого був радник міського голови, депутат міської ради Сергій Охонько, передбачається створення комплексного туристичного продукту у вигляді туристичного маршруту на території Козельця, Ніжина, Батурина, Сухополови та Парафіївки.

Загальний бюджет проекту – 1 117 000 гривень, де 50% — сума грантової допомоги від Програми DOBRE та 50% — спільне фінансування громад-учасниць партнерства.

У рамках реалізації проекту пропонується облаштувати два візит-центри у Ніжині та Козельці з використанням козацької геральдистики, створити пересувну туристичну лавку у Сухополові, розробити відеофільм про маршрут, закупити комп’ютерне обладнання для працівників культури та туризму у громадах, облаштувати у кожній громаді атракціон «Монетний двір», рекламувати маршрут у соціальних мережах та на веб-сайтах та виготовити сувенірні набори.

Зазначений атракціон буде встановлено в усіх громадах. На реверсі кожної монети  залишиться відтиск гербу того козацького полку, в якому знаходитиметься турист. У кінцевому підсумку турист складе малюнок з 5 гербів козацьких міст.

У середньому за одного туриста за екскурсійні квитки громади отримають 425 гривень, за послуги з харчування – 600 гривень, ночівля – 800 гривень з людини, сувеніри – 250 гривень. Послугами з ночівлі та харчування туристів забезпечуватимуть приватні структури, розташовані на територіях громад, з якими укладено меморандум про співробітництво, який є відкритим до підписання.

Після підписання угоди договір буде зареєстрований у Міністерстві розвитку громад та території.

Керівники громад подякували за можливість долучитися до грантового проекту.

«Проект дуже цікавий. Сподіватимемося, він допоможе нам збільшити туристичну привабливість наших населених пунктів», — підкреслив міський голова О. Кодола.

За матеріалами Ніжинської міської ради

Фото Валентини Савчук