6 липня на сайті «Єдиної системи місцевих петицій» міста Ніжин з'явилась пропозиція передати та сприяти поверненню церков, соборів та монастирів на території міста у володіння (користування) Українській православній церкві Київського патріархату.

Stitched Panorama

Автор петиції Середа Дмитро Анатолійович вказує на те, держава-агресор ще з 1992 року вносить зміни в суспільство прямо зі свого центру, призводячи до його розколу. Дане прагнення підтверджується порушенням 34-го Апостольського правила (системним невизнанням українського народу) і 8-го правила III-го Вселенського собору. Незасудженість агресора і відсутність чіткої духовної позиції в умовах фактичної війни, переслідування Української православної церкви Київського патріархату на окупованих територіях (позбавлення приміщення кафедрального собору у Сімферополі) і на території РФ (загроза ліквідації парафії у Ногінську Московської області, знесення церкви і дзвіниці в Пензенській області); відсутність готовності до діалогу задля подолання розколу; провокування конфліктів на релігійному і національному ґрунті; протидія отриманню автокефалії (помісності) спільно з прихильними до державі-агресора політиками, що суперечить прагненням переважної більшості людей; утискання власних принципових священників та втрата довіри серед пастви і громадян з означеними вище пунктами говорить за те, що варто приймати міри.
У своїй петиції автор пропонує передати у володіння та сприяти всіма правовими шляхами (звернення міськради, запити, допомога в оформленні документації тощо) передачі у володіння Українській православній церкві Київського патріархату церков, соборів, храмів та інших релігійних споруд, включаючи підсобні, житлові та нежитлові будівлі при цих спорудах, які перебувають у користуванні або володінні секти під назвою "українська православна церква московського патріархату. В список таких церков та соборів вказує Миколаївський собор, церкву Василя Великого, Благовіщенський собор, церкву Воздвиження Христа Господня, Благовіщенську церкву та церкву Іоана Богослова.

new_1
Стосовно останньої він має прохання вирішити питання про перенесення архіву. На момент підготовки інформації було зібрано 28 підписів зі 100, термін зібрання голосів закінчиться через 84 дні.