П’ять з половиною років позбавлення волі отримала жителька Одеської області за підкуп виборців під час виборів до Кілійської об’єднаної територіально громади.

У квітні цього року, перед виборами голови та депутатів утвореної Кілійської міської об’єднаної територіальної громади на Одещині жінка займалася підкупом виборців на користь однієї з політичних партій у м. Кілія та у с. Шевченкове цього району. Громадянка підшукувала мешканців району, які готові були продати свій голос і проголосувати за потрібного депутата за гроші. Вартість волевиявлення виборця оцінили у 600 грн, які видавали частинами — 200 грн громадяни отримували перед голосуванням, а решту після їх проведення

Однак злочин було виявлено, задокументовано, а «скупщиця голосів» затримана. І після розслідування кримінальне провадження, відкрите за ч.2,4 ст. 160 Кримінального кодексу України, передано на розгляд суду. Нещодавно Кілійський районний суд Одеської області виніс громадянці вирок у вигляді п’яти з половиною років позбавлення волі. Окрім того її позбавлено права займатись діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом.

Як зазначають фахівці-юристи, кількість подібних вироків найближчим часом буде лише зростати. Це пов’язано, як і із курсом на рішучу боротьбу із підкупом виборців, який взяли правоохоронців, так і напрацювання нормативної бази. Можна говорити проте, що кожна роздана на виборах гривня загрожувати насправді реальним терміном перебування за гратами.