Якщо поглянути на річку Остер, біля якої розкинулось мальовниче місто Ніжин, важко собі уявити, що в минулому вона була судноплавною. Міліти річка почала порівняно недавно, внаслідок бездумного втручання людини в навколишнє середовище.

У 1812—1815 рр. почались роботи по введенню русла річки в канал, звуження і поглиблення його. Чи було це правильним рішенням? Можуть дати відповідь лише фахівці, а зараз маємо те, що маємо. Остер у Ніжині зовсім не схожий на річку — бетонні плити і шлюзи від радянської влади, все це неприродньо і ніяк не допоможе відновитись річці. Лише повернення до природнього стану зможе відродити Остер, але це коштує чимало грошей.

Як повернути річку Остер до повноводного життя радилися і в ході звіту міського голови Олександра Кодоли вчора, 17 листопада.

«На сьогоднішній день міською радою м. Ніжина, спільно з обласною адміністрацією та активістами проводиться спільна робота у напрямку того, щоб винести це питання на державний рівень, – повідомив міський голова Олександр Кодола. – Минулого тижня відбулися комісійні обстеження річки в Ніжинському районі, вони не тішать, бо річка, що тече до нас – вже практично не має течії, ми бачимо в Ніжині стоячу воду… У певній мірі це наслідок незаконних дій аграріїв…

Сьогодні питання збереження річки Остер розглядається комплексно».

Міський голова Олександр Кодола проінформував, що особисто звертався з цього питання до міністра екології, та, на жаль, у державі немає екологічного фонду. В такому разі потрібно максимально залучати міжнародні організації, грантові кошти, щоб провести роботи з очищення річки і дати Остру друге життя.

uezd.com.ua за матеріалами Нежатина і wikipedia.org