21 березня в рамках Міжнародної будівельної виставки InterBuildExpo 2019 АМУ в Києві відбувся галузевий Форум Асоціації міст України із сталого розвитку територіальних громад. Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID та проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади.

Партнери заходу –  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, парламентський Комітет з питань будівництва, містобудування і ЖКГ, Будівельна палата України, Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) та Київський Міжнародний Контрактовий Ярмарок.

Серед учасників Форуму  – 170 мерів, голови ОТГ та керівників міських управлінь з питань економічного розвитку, а також представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, науковці, експерти.

У відкритті заходу взяли участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та ЖКГ народний депутат України Олександр Кодола, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, Уповноважений Президента України з прав людей інвалідністю Валерій Сушкевич, Перший віце-президент Будівельної палати України Станіслав Сташевський, директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону Сергій Білоусов.

У своєму вітальному слові народний депутат Олександр Кодола зазначив, що цей захід дійсно став традиційним для обговорення сталого розвитку громад та їх майбутнього. В рамках Форуму піде мова про одну з ключових державних реформ — реформу з децентралізації, реформу місцевого самоврядування, яка спрямована на забезпечення сталого розвитку територіальних громад. За декілька останніх років владі та громадам  вдалося досягти досить серйозних результатів. Але робота над розвитком територій продовжується, в тому числі в сфері містобудування як ключового механізму розвитку громад. Зокрема сьогодні напрацьовуються пропозиції  до законопроекту про містобудівну діяльність №6403.

“Плануючи розвиток громад, ми в першу чергу орієнтуємося на розвиток місцевої економіки, людського капіталу, збереження навколишнього середовища, намагаємося створювати сприятливі умови для ведення бізнесу, ресурсного потенціалу. Тому основним завданням на сьогодні для нас є створення можливостей та досягнення високої якості життя людей», — підкреслив народний депутат.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли