Життя людини постійно перебуває в русі, власне як і науково-технічний прогрес. Величезна кількість сучасних винаходів потребує автономних джерел енергії — акумулятори та батарейки. Але рано чи пізно кожна батарейка виходить з придатності і її потрібно викидати. Мало хто знає наскільки сильний ефект від цих маленьких штучок на навколишнє середовище та здоров'я людини.

SAM_3159
Батарейка — автономне джерело електроенергії для живлення пристроїв. Елементи живлення можуть бути різних розмірів і типів. При цьому вони також можуть бути одноразовими і елементами, що перезаряджаються.

Чи помічали ви що на кожній батарейці, яку ви тримаєте у себе вдома, є позначка, що зображує перекреслений контейнер? Більшість з нас ніколи не звертали на це уваги. Але, виявляється, такі елементи живлення ні в якому разі не можна викидати до сміттєвих баків. Це – категорично забороняється.

Відомо, що одна пальчикова батарейка забруднює 20 кв.м. ґрунту та 400 літрів води!. Тож, якщо ви протягом року викидаєте у сміттєвий бак 10 батарейок (від пульта, іграшок, годинника), цього буде достатньо, аби забруднити та зробити непридатними для використання 4 000 літрів води, 200 кв.м. ґрунту (в лісі, це територія 20 дерев, 20 кротів, 10 їжаків, кількох десятків тисяч дощових черв'яків).

Чим же шкідливі метали, які містяться в батарейках?

Свинець — викликає нервові розлади, важкі захворювання мозку, вражає нирки та печінку, кісткові тканини.

Кадмій – накопичується в нирках, кістках, щитовидній залозі. Є канцерогеном, тобто провокує онкологічні захворювання. Вражає роботу кожного органу.

Ртуть – впливає на мозок, нирки, печінку, нервову систему. Викликає погіршення зору, слуху, захворювання дихальних шляхів, порушення опорно-рухової системи.

Луги – пропалюють шкіру і слизові оболонки.

Відомо, що всі ці отруйні елементи, разом з їжею та водою потрапляють до нашого столу (в наш час це відбувається обов'язково), і навіть у незначній кількості можуть викликати репродуктивні, онкологічні, та інші серйозні захворювання.

За статистикою в Україну щороку завозять близько 300 000 000 батарейок, а це означає, що на сміттєзвалища викидають тисячі тонн відпрацьованих елементів живлення. Отже, обсяги шкідливих речовин, які потрапляють у повітря, воду та ґрунт, можна лише уявити.

На даний момент у Ніжині вже зібрано близько півтони батарейок. КП «ВУКГ» спеціально на контейнерних майданчиках ставить окремо ємність для батарейок  та запровадили роздільний збір такого сміття . Постійно нашими працівниками ведеться збір та транспортування таких відходів на територію нашого комунального підприємства. Спільно з громадською організацією «Планета добра», відпрацьовані батарейки передаються для правильної та якісної утилізації до спеціальних пунктів прийому використаних батарейок.

SAM_3160

сьогодні КП «ВУКГ» передало для утилізації майже 12 кілограм таких шкідливих відходів! Для порівняння — 1 батарейка класу АА важить 14-18 грам. На кілограм виходить приблизно 75 батарейок.

Ми закликаємо, не забувайте, що чистота та здоров'я нашого міста залежить від кожного з нас. А тому давайте виважено поставимося до питання збереження та захисту природних ресурсів, збережемо красу нашого спільного дому і для майбутнього — наших дітей та внуків.

КП «ВУКГ»