На початку жовтня на Чернігівщині різко похолодніло.

Виявилося, що станом на 7-8 жовтня опалювальний сезон ще не розпочато практично у всіх медзакладах області, зокрема, в лікарнях Носівки, Борзни, Бобровиці, Бахмача, Новгород-Сіверського.

У Ніжинській міській лікарні опалювальний сезон розпочато з 5 жовтня, попри те, що традиційно він розпочинається 15 жовтня. Також тепло стало в пологовому будинку та дитячому будинку-інтернаті.

Це було складне рішення, адже є низка факторів, яка могла унеможливити вирішення даного питання.

По-перше, в Україні склалася надскладна ситуація в енергетичному секторі, оскільки 1 жовтня ціна на газ сягнула рекордних показників. Згідно з повідомленням на офіційному сайті «Нафтогазу», закупівельна вартість природного газу сягнула 29,88 грн/м3. Головним фактором є здорожчання вартості газу на європейських біржах.

По-друге, ТОВ «НіжинТеплоМережі» збанкрутувало в липні 2021 року.

По-третє, «НіжинТеплоМережі» заборгували «ЧернігівГазу» за постачання та розподіл газу. Міська влада на чолі з міським головою Олександром Кодолою допомогла підприємству «НіжинТеплоМережі» розрахуватися з боргом перед «Чернігівгазом» та отримати газ для запуску котелень.

Керівництво міста продовжує роботу над тим, щоб теплопостачання з'явилося якомога швидше в дитячих садочках, школах та у домівках мешканців Ніжина.

За матеріалами mynizhyn.com