В Києві у п'ятницю пройшов установчий з'їзд Всеукраїнської громадської спілки «Національна асоціація українських медіа».

Створили Всеукраїнську громадську спілку «Національна асоціація українських медіа» (ВГС «НАУМ») представники 53 редакцій із 16 областей України та міста Києва під час установчого конгресу, яке відбулося минулої п’ятниці у столиці.

Згідно з матеріалами установчих зборів, метою створення асоціації є сприяння розвитку регіональних ЗМІ, зокрема підвищенню їх прибутковості, лобіювання їх інтересів на всіх рівнях, а також захист місцевих видань від втручання органів державної влади та місцевого самоврядування.i75_ArticleImage_118167

Зокрема, пропонується надання методичного та юридичного супроводу засобів масової інформації у процесі реформування згідно з законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», проведення тренінгів з підвищення кваліфікації співробітників місцевих ЗМІ з питань реклами, менеджменту, а також для редакторів, журналістів, дизайнерів, організація обміну досвідом.

Крім того, асоціація планує двічі на місяць випускати для дійсних членів організації дайджест, в якому висвітлюватимуться юридичні питання, надаватися юридичні консультації з різних аспектів, які стосуються роботи ЗМІ, консультації з економічних питань тощо.

Головою новоствореної Асоціації було обрано редактора районної газети «Наше слово» (Чернігівщина) Олександра Назаренка, секретарем ВГС НАУМ стала медіа-юрист Тетяна Котюжинська.

Делегати установчого конгресу затвердили Статут Асоціації, визначили основі напрями діяльності об’єднання. Як відзначив голова ВГС НАУМ Олександр Назаренко, «ми маємо, насамперед, сприяти розвитку регіональних ЗМІ, зокрема, підвищенню їх прибутковості, лобіювання їх інтересів на всіх рівнях, а також захист місцевих видань від втручання органів державної влади та місцевого самоврядування».

Представники редакцій також ухвалили Звернення до вищого керівництва держави з приводу пришвидшення процесу роздержавлення, зокрема, визначення учасників «пілотного» проекту з роздержавлення та необхідності внесення змін до законодавства. Висловилися учасники конгресу також і щодо необхідності впровадження Національної прес-карти.

Обговоренню покрокових дій редакцій на шляху до роздержавлення та запровадженню сервісів для членів Асоціації було присвячено семінар, який відбувся відразу ж по завершенню установчого конгресу. Одним із таких сервісів визначено інформаційний бюлетень, який періодично отримуватимуть члени ВГС НАУМ.

Чернінівський монітор