Набрали чинності Зміни щодо порядку видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року №1007. Ці зміни обгрунтовуються впровадженням єдиного типового посвідчення водія, що відповідає європейським вимогам.

Про нововведення, які очікують власників водійських посвідчень, розповідає начальник Ніжинського територіального сервісного центру №7443 РСЦ ГСЦ МВС в Чернігівській області Олександр Полторак.

Перш за все, буде змінено відображення інформації про обмеження у керуванні транспортним засобом. Відтепер на посвідченнях водія на підставі інформації у медичній довідці встановленого зразка зазначатимуться коди, спільні з водійськими документами в ЄС. Наприклад: раніше зазначалась піктограма «окуляри», тепер буде наноситися код 01 – що означає «засіб корекції та/або захисту зору». Цей код має інформацію про додаткові обмеження: «окуляри», «контактна лінза (контактні лінзи)», 01.05 – «пов'`язка на око», 01.06 – «окуляри або контактні лінзи», 01.07 – «спеціальний оптичний пристрій». Такі коди почнуть наноситись з кінця грудня 2021 року.

— Нині багато автомобілів з автоматичною коробкою передач. В автошколах навчають водінню як на автівках з АКБ, так і на механіці. Чи є якісь зміни при отриманні водійського посвідчення в сервісному центрі?

— Якщо людина навчалась в автошколі практичному керуванню на АКП, то і складає практичний іспит на автомобілі з автоматичною коробкою передач. Тоді у посвідченні водія буде вказаний код, який надаватиме право керування лише автомобілями з автоматичними коробками передач. Це положення набирає чинності через 3 місяці з моменту оприлюднення Постанови КМУ №1007, тобто з 28.09.2021 року.

Щодо людей, які складають іспит на автомобілі з механічною коробкою передач, то вони зможуть керувати автомобілями як з автоматичною коробкою передач, так і з механічною. Зміни не стосуються вже чинних посвідчень водія.

— Як можна отримати вищу категорію, якщо є нижча?

— Уряд також запровадив зміни за напрямком підготовки водіїв транспортних засобів. Спрощена система складання іспитів. Відтепер після закінчення навчання в автошколі, при відкритті двох категорій, іспит складається тільки за вищою категорією. Наприклад, при потребі відкрити категорії С та С1 достатньо скласти лише теоретичний і практичний іспит на категорію С.

Виключення складають категорії В1, В, ВЕ, бо це окремі види транспортних засобів.

Якщо водія, який має декілька відкритих водійських категорій, було позбавлено права керування, повернути посвідчення водія після закінчення терміну позбавлення він зможе, склавши у сервісному центрі МВС практичний та теоретичний іспит лише за вищою категорією.

Наприклад: у людини відкриті три категорії А, В, С. При відновленні свого посвідчення водія після завершення терміну позбавлення складається іспит лише на категорію С, тобто на вищу категорію.

Вищою вважається категорія:

  • DE — відносно D1E
  • D — відносно D1
  • CE — відносно C1E
  • C – відносно C1
  • A — відносно A1

При відкритті вищої/нижчої категорії або категорії з причепом (ВЕ, СЕ, С1Е, DЕ, D1Е) вже не потрібно підтверджувати навички керування додатковими документами, достатньо дійсного посвідчення водія не менше 3 років або 1 рік для причепів.

— Чи змінився термін чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі?

— Так, його збільшено. Відтепер він діє 2 роки, але не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.

— Знаю, що в сервісному центрі є послуга щодо зберігання номерних знаків. Кілька слів про неї.

— Набула чинності постанова, за нормами якої відповідальне зберігання у територіальному сервісному центрі МВС номерних знаків коштує 9 грн на добу без урахування ПДВ.

Після закінчення терміну оплаченого зберігання необхідно подбати про продовження резерву. В іншому випадку є ризик їх втратити — номерні знаки буде знищено. На даний момент у Ніжинському ТСЦ МВС №7443 на відповідальному зберіганні знаходиться 40 номерних знаків.

Джерело: Ніжин. city