У своєму виступі з трибуни Верховної Ради України народний депутат Олександр Кодола наголосив на важливості захисту інформаційного простору держави. Зокрема він зазначив, що на другому році військової агресії з боку північного сусіда і маючи із Росією 2 тисячі кілометрів кордону, ми не можемо повністю прикрити наших громадян від її пропагандистського впливу.
Зокрема це стосується прикордонних північних районів Чернігівської області, на території яких проживає 120 тисяч осіб. Усі вони недостатньо охоплені програмами вітчизняного телебачення. Є населені пункти, де трансляція українських каналів взагалі відсутня, оскільки не вистачає потужностей наявних радіотелевізійних передавальних станцій.
Обмеженість частотного ресурсу України свого часу не дозволила філії НТКУ «Чернігівська регіональна дирекція» отримати ліцензію на мовлення та встановити свій телевізійний передавач у м. Новгород-Сіверському. З лютого 2015 року у Новгород-Сіверському районі відсутня трансляція програм обласного телебачення. У той же час трансляція російських телеканалів через мережу супутникового телебачення поширює російську пропаганду.
На думку депутата, вирішення цієї проблеми можливе шляхом встановлення на радіотелевізійній передавальній станції «Холми» (Корюківський район Чернігівської області) додаткового телепередавача потужністю 10 кВт, а також надання тимчасового дозволу філії НТКУ «Чернігівська регіональна дирекція» на мовлення на м. Новгород-Сіверський.
Це значно розширить зону прийому аналогового телебачення національних каналів та покращить забезпечення населення прикордонних районів якісним вітчизняним телепродуктом.
Тому Олександр Кодола звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра інформаційної політики Юрія Стеця, Голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Юрія Артеменка з проханням сприяти встановленню на радіотелевізійній передавальній станції «Холми» (Корюківський район Чернігівської області) додаткового телепередавача потужністю 10 кВт, та вжити усіх небхідних дій для надання дозволу філії НТКУ «Чернігівська регіональна дирекція» на мовлення у м. Новгород-Сіверському.
«Необхідно захистити наш інформаційний простір від ворожої пропаганди Росії», — наголосив депутат.
Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли