1796433_490176157792267_5635810577765421696_nНа сьогоднішній день близько 12 % українців мають усі симптоми хронічної недостатності нирок. За офіційними даними, півмільйона громадян знаходяться на обліку в лікарнях, проте лише близько 5 тис. отримують лікування ниркової терапії методом діалізу. Такі статистичні дані озвучив під час виступу на брифінгу у ВРУ народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Олександр Кодола.

За словами парламентаря, члени «Депконтролю» ще на початку року заявили про стійку позицію щодо боротьби з монополізацією на ринку перитонеального діалізу. Було відправлено численні депутатські звернення до ГПУ, СБУ, Антимонопольного комітету, Нацполіції. Також питання підіймалося на годині запитань до Уряду до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

«Наші депутатські звернення стали каталізатором для розкриття махінацій, і наразі ми маємо перші результати ефективної боротьби. Нещодавно СБУ спільно з представниками прокуратури викрили схеми розкрадання держкоштів під час закупівель медичних препаратів для хворих на ниркову недостатність. Наразі, представники Нацполіції також активно долучилися до проведення розслідування. Сподіваємося, що вже найближчим часом правоохоронні органи оприлюднять результати проведеної операції», – зауважив Олександр Кодола.

Як зазначають в СБУ, за попередніми підрахунками, лише за останній роки на державні гроші закуплено «зайвої» продукції на більш ніж 100 млн грн. У той час, коли ці кошти можна було б витратити на закупівлю інших вкрай потрібних медпрепаратів та ліків.

Народний обранець також додав, що МОЗ має негайно створити тимчасово-слідчі групи задля вивчення та найшвидшого вирішення проблем в цій галузі медицини. Члени «Депконтролю» й надалі тримають руку на пульсі подій, аби захистити інтереси та права нефрологічних пацієнтів.

За матеріалами сайту «Депутатський контроль»