Команда народного депутата України Олександра Кодоли однією з перших відреагувала на інформацію про пожежу на складі Міноборони в Ічнянському районі та термінову евакуацію населення з небезпечної зони. З перших годин його представники у Ніжині  та Носівці приймали і розміщували евакуйованих, розпочали збір теплих речей, продуктів харчування та всього іншого, необхідного для людей, що змушені були терміново покинути свої домівки.

 Сам Олександр Кодола, вже зранку через кілька годин після початку пожежі був прибув до Ічняського району і відразу включився в роботу оперативного штабу з ліквідації наслідків вибухів на військових складах, що діє у Парафіївці.

«Головним заданням, яке постало перед нами була: евакуація всіх мешканців із зони ураження, особливо з населених пунктів, які розташовувалися безпосередньо біля військових складів, забезпечення їх місцем відпочинку, гарячим харчування, теплими речами, для того, щоб люди могли перебувати в нормальних умовах. По-друге, необхідно було організувати та скоординувати роботу усіх служб для ліквідації наслідків пожежі, забезпечення громадського порядку в зоні евакуації.  Завдяки скоординованій роботі усіх державних органів, відповідних служб, правоохоронців, волонтерів та активістів, штабу вдалося виконати поставлені завдання. Найголовніше, що в такій надзвичайній ситуації, з якою наша область зіткнулася вперше, не було загиблих та травмованих, люди із зони небезпеки евакуйовані у безпечні місця, належним чином розміщені, забезпечені гарячим харчуванням, теплими речами, засобами гігієни. Я дякую, правоохоронцям, рятувальникам, представникам місцевої влади, волонтерам, небайдужим людям, хто долучився до порятунку, ліквідації наслідків пожежі і допомоги постраждалим», — розповів народний депутат.

На заклик Олександра Кодоли про допомогу ічнянцям відгукнулися його колеги народні депутати та сотні небайдужих людей з різних куточків України.

«Я дякую своїм колегам Ігорю Бриченку та Тарасу Креміню з Миколаєва, які першими з України прийшли на допомогу, народним депутатам моїм друзям Генадію Кривошеї, Юрію Березі, Олегу Медуниці, та багатьом іншим колегам,  голові Роменської РДА Валерію Білоху, який особисто приїхав з вантажем гуманітарної допомоги, капеланам із Снігурівки Миколаївської області, я дякую волонтерам і активістам Ніжина, Носівки, інших районів нашої Чернігівщини та усієї України, як і простягнули нам руку допомоги. Разом ми подолаємо будь які випробування», — підкреслив депутат.

Зараз пожежа на складах фактично ліквідована. Люди почали повертатися додому, але попереду ще багато роботи з розмінування території, відновлення зруйнованої інфраструктури, житлових будинків. На сьогодні до проведення рятувальних та інших невідкладних робіт в районі надзвичайної ситуації залучено близько 1 тис. осіб та 212 од. техніки, у тому числі від: ДСНС – 260 осіб, 75 од. техніки та 2 літаки Ан-32П; Нацполіції – 482 особи та 68 од. техніки; Нацгвардії – 114 осіб та 9 од. техніки; СБУ – 110 осіб та 23 од. техніки; комунальних служб – 46 осіб та 38 од. техніки.

На місці події продовжує працювати  наш штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли