8 листопада у Верховній Раді України народний депутат Олександр Кодола провів брифінг на підтримку мешканців селищ Дружба та Августівка, які постраждали в результаті пожежі на військовому арсеналі біля Ічні.

У брифінгу разом з народним депутатом взяли участь завідувач ДНЗ “Антошка” Лариса Реус, вчитель школи Тамара Небеська з селища Дружба та мешканець с.Августівка Валерій Крутіков.

За словами Олександра Кодоли, ситуація у населених пунктах досі залишається критичною, хоча з моменту надзвичайної події минув місяць.

Найбільше від від пожежі на військовому арсеналі постраждали мешканці села Августівка та селища Дружба, які прийняли на себе основний удар боєприпасів, що розліталися з палаючих складів. Деякі будинки взагалі знищені повністю, деякі непридатні  для відновлення, багато потребують термінового ремонту... Місцеві органи влади зробили все можливе, надали термінову допомогу, провели обстеження руйнування, визначили необхідні суми для ліквідації наслідків надзвичайної ситуаці, і подали відповідні документи в Кабмін.

Олександр Кодола звернув увагу на ситуації у селищі Дружба, де знаходяться дитячий садок і школа. Окрім цього —  27 будинків, які розташовані на території військового містечка. У школі вщент розтрощені вікна, пошкоджені дах і стеля, каналізаційна система, деякі стіни мають тріщини. 120 школярів вимушені тимчасово навчатися в Ічні. Подібна ситуація з дитячим садочком.

У всіх квартирах будинків – тріщини на стінах. В багатьох квартирах – суцільні діри у стінах між кімнатами. Перебувати у багатьох із них небезпечно. Люди повністю зневірені та знаходяться на межі відчаю.

“На сьогоднішній день на території військового містечка триває поодинокий процес заміни вікон та дверей на кошти благодійників. Але з боку Міністерства оборони, у якого на балансі ці будинки, не було зроблено найголовнішого: жоден будинок ще досі не пройшов належного обстеження! І я ще раз підкреслюю, що пройшов вже місяць!

Ситуація тут надзвичайно загострена і знаходиться у  замкнутому колі. Дитячий садок “Антошка” та 27 житлових будинків  знаходяться на балансі Міністерства оборони. А місцеві органи влади не мають повноважень профінансувати роботи по відновленню цих об'єктів, адже вони фактично не належать громаді. Самостійно зробити ремонт у квартирах люди не можуть. По-перше, на це немає коштів. А по-друге, існує ризик залишитися без подальшого відшкодування збитків.Чому у військовому відомстві не поспішають усувати результати наслідків трагедії – питання риторичне”, — зазначив депутат.

Народний депутат України закликав і Міністерство, і Уряд  вжити невідкладних заходів, щоб люди змогли повернутися до нормального життя. Для цього потрібно почати роботи по відновленню житла. І роботи у цьому напрямку повинні бути злагодженими та скоординованими. І головне – терміновими.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли