«Законом України «Про Державний бюджет» на цей рік фінансування видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах покладено на місцеві бюджети. У Чернігівській області, яку я представляю як мажоритарний народний депутат, існує 20 таких закладів. Але склалася така ситуація, що навіть в тих місцевих бюджетах, де є можливість їх фінансувати, це не можливо. Адже заклади не передані до комунальної власності. А отже, не можуть фінансуватися з місцевих бюджетів. Навчаються в таких закладах діти з районів, а не лише міст обласного значення, на бюджет якого покладається фінансування. Коштів на такі витрати місцеві бюджети не мають», — наголосив Олександр Кодола, виступаючи сьогодні з трибуни Верховної Ради.

За словами народного депутата, в системі профтехосвіти учні здобувають не тільки робітничу професію, але й повну загальну середню освіту. Існуючий порядок фінансування загальної середньої освіти передбачає надання бюджету міста освітньої субвенції за рахунок державного бюджету. Тож аналогічний   порядок  фінансування  повинен   поширюватись  і  на  отримання  середньої  освіти  в  системі   професійно-технічної  освіти.

Олександр Кодола також висловив жаль, що депутати цього дня так і не отримали зрозумілої і адекватної відповіді від Міністерства фінансів, Міністерства освіти щодо долі профтехосвіти»,

У своєму виступі Олександр Кодола зазначив, що сьогодні народними депутатами від різних фракцій під головуванням голови Комітету з питань освіти і науки Лілії Гриневич були зареєстровані і підготовлені два законопроекти, за якими вносяться зміни до бюджету України та до Бюджетного кодексу. Ці законопроекти дадуть змогу підтримати місцеві бюджети і зберегти професійно-технічні навчальні заклади. Парламентарій  закликав колег-народних депутатів наступного тижня підтримати ці два важливих законопроекти задля збереження професійно-технічної освіти в Україні.

Також народний депутат надіслав Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку депутатський запит щодо надання освітньої субвенції із Державного бюджету України місцевим бюджетам для забезпечення видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах.

zap1     zap2    zap3

zp2

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли