Військове містечко Дружба та та село Августівка в Ічнянському районі  потребують термінової та якнайшвидшої допомоги з боку держави. В результаті пожежі на військовому арсеналі тут пошкоджені десятки будинків, школа, дитячий садок, все це треба терміново ремонтувати. Уряд має невідкладно виконати свою обіцянку і надати кошти для відновлення нормального життя у цих населених пунктах”, — переконаний народний депутат України Олександр Кодола, який 1 листопада побував з робочою поїздкою в постраждалих населених пунктах, які входять до його виборчого округу.

Селище Дружба і село Августівка на Ічнянщині найбільше постраждали від пожежі на військовому арсеналі під ічнею. Ці два населених пункти, які розташовані найближче до військової частини, а в самому селищі Дружба і живуть військовослужбовці, що служать на арсеналі, прийняли найбільший удар від снарядів та рекет, які летіли із палаючого складу 9 жовтня.

Руйнування вражають. Згорілі будинки відсутність вікон, тріщини в стінах, Все це нагадує картини бойових дій, які на жаль так добре знайомі сьогодні українцям. Але ж ніхто не гадав, що міни і снаряди літатимуть і на мирній Ічнянщині.

Олександр Кодола приїхав щоб як депутат допомогти і жителям, і місцевій владі скоріше справитися із жахливими наслідками військової диверсії.

Народний депутат побував у школі і дитячому садочку у Дружбі, відвідав помешкання місцевих жителів.

Наприклад у ДНЗ “Антошка”, підпорядкованому Міністерству оборони,і де виховуються 40 малюківа необхідно ремонтувати дах, стелі, вікна.

У середній школі, де навчаються понад 100 учнів, ситуація не краща, вибиті вікна та двері, пошкоджено дах стелю, каналізаційну систему, деякі стіни мають тріщини. Орієнтовно на ремонт школи потрібно декілька мільйонів гривень. Поки вирішено возити навчати дітей у гімназії та ЗОШ №1 Ічні.

Не краща ситуація і житловими будинками, наприклад у Дружбі важко знайти будинок, у якому б вціліли всі вікна. В деяких  будинках зяють тріщини, Перебувати в них просто небезпечно.

За підрахунками місцевої влади внаслідок вибухів у районі пошкоджено майже 300 будинків, з них 4 будинки повністю зруйновані, 16 не підлягають ремонту, люди з них відселені і чекають на нове житло.

“Чернігівщина не чекала таких масштабних руйнувань, внаслідок пожежі на арсеналі. Але це сталося, тільки дивом, що ніхто з людей не постраждав. Я вже зранку 9 жовтня був тут у своєму районі, долучився до роботи оперативного штабу з ліквідації наслідків, провів фактично три доби, піднімаючи, кого можливо на допомогу постраждалим людям. І сьогодні, зрозуміло, я не можу залишити наших людей. тому і приїхав, щоб бути разом, щоб організувати за допомогою моїх депутатських можливостей усю необхідну організаційну та фінансову допомогу. Я бачу, що місцева влада на рівні громади, на рівні району та області робить усе можливо, але наслідки занадто важкі, щоб вони могли справитися на своєму рівні. Потрібна допомога Уряду Міністерства оборони. Обіцяних 100 мільйонів гривень тут ще не бачили, а зима близько. Десяткам сімей ніде жити, сотням немає чим відремонтувати житло. Такого не повинно бути. Особливо багато питань у мене і до Міністерства Оборони України, і не тільки стосовно знищення вже п’ятого військового арсеналу, але й  тго, як відомство допомагає постраждалому військовому містечку, адже пошкоджене житло дитячий садок також знаходяться на його балансі. Наступного тижня під час пленарного засідання Верховної ради, я обов’язково підніму ці питання разом із жителями Дружби та Августівки”, — розповів Олександр Кодола.

Також депутат додав, що вже завтра проведе нараду стосовно визначення, як ефективніше використати кошти зібрані Благодійним фондом “Успішна громада” на допомогу постраждалим громадам уражених вибухами населених пунктів.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли