Влада має вирішити квартирне питання військовослужбовців військової частини А4444, які після передислокації із Криму до Чернігова лишилися без житла. На цьому наголосив народний депутат України Олександр Кодола сьогодні на брифінгу в Парламенті.

«Мова йде про військовослужбовців військової частини А4444. Це державний науково-випробувальний центр України — унікальний підрозділ, який займається розробкою унікального військового обладнання та озброєння», — сказав парламентар у своєму виступі.

«У 2014 році ці військовослужбовці не зрадили присязі українському народу, вийшли із території окупованого Криму, зберігши при цьому увесь науково-технічний потенціал, який вони напрацювали за час незалежності, і були передислоковані до Чернігів», — підкреслив народний депутат.

Як розповів Олександр Кодола, за підтримки місцевої влади в Чернігові фактично з нуля була створена науково-технічна база для продовження роботи, в той же час перед військовослужбовцями постало житлове питання.

«У Криму залишилося майно, квартири — фактично усе, що було нажито за роки попередньої служби. З метою забезпечення житлом цих військовослужбовців та їх сімей, з метою збереження науково-професійного колективу частини у 2014—2015 рр. було передбачено придбання понад 100 службових квартир в рамках бюджетного планування. Втім, квартири закуплені не були, і за результатами вивчення фондів військових містечок, які перебувають на балансі військово-квартирного експлуатаційного відділу Міноборони, і там, де можливе будівництво житла, було визначено місце на території військового містечка №5 у Чернігові. Цю пропозицію підтримує Чернігівська обласна рада», — сказав Кодола.

Народний депутат звернувся до Уряду, РНБО та Міністра оборони з проханням включити питання надання помешкань цим військовослужбовцям у 2018, або як альтернативву - знайти інвесторів для будівництва житла у Чернігові.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли