Під час ранкового засідання Верховної Ради України народний депутат Олександр Кодола з трибуни Парламенту заявив про необхідність публічного звіту Міністра оборони України Степана Полторака та Начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка щодо ситуації на військових складах.

«Шановні колеги 3 доби з 9 по 11 жовтня я провів неподалік Ічні, це територія мого виборчого округу, де на території 6 арсеналу Збройних Сил України сталися вибухи і пожежа внаслідок детонації боєприпасів. Дякуючи рятувальникам підрозділам національної поліції та національної гвардії, нам вдалося евакуювати тринадцять тисяч місцевих мешканців. В той же час тільки чудом ніхто не загинув і не був травмований», — розповів депутат.

Олександр Кодола, зазначив, що вибух військового арсеналу під Ічнею — безперечно, що це важкий економічний удар для нашої держави, оскільки були знищені боєприпаси, що не виробляються у нашій державі, які коштують десятки, а, можливо, і сотні мільйонів доларів.

За інформацією депутата на сьогодні, за результатами обстеження в наслідок пожежі та вибухів в зоні ураження було пошкоджено 222 будинки місцевого населення, 4 будинки повністю згоріли, 7 будинків – в аварійному стані та непридатні для проживання.

«Саме тому, я сьогодні в черговий раз звертаюся до Міністра оборони Полторака та Начальника Генерального Штабу ЗСУ з вимогою провести публічний звіт щодо ситуації, яка склалася на складах боєприпасів біля Ічні, провести службове розслідування, встановити реальні причини ситуації і притягти винних до відповідальності», — наголосив парламентар.

Також депутат звернувся до Кабінету Міністрів України та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням  оперативно надати допомогу постраждалим жителям Ічнянщини, щоб вони були забезпечені житлом і усіма необхідними умовами напередодні опалювального періоду.

«Від того, які висновки ми разом зробимо з цієї чергової втрати, — будуть залежати не тільки спокій і мирне життя наших співгромадян, але й, безумовно, наша перемога», — підкреслив у своєму виступі Олександр Кодола.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли