Український парламент дав старт реформі освіти. Сьогодні на засіданні Верховної Ради України  255 народних депутатів проголосували в цілому Закон  «Про освіту».

Закон визначає державну політику у сфері освіти, згідно з якою «освіта є державним пріоритетом, що забезпечує інноваційний, соціально-економічний і культурний розвиток суспільства. Фінансування освіти є інвестицією в людський потенціал, сталий розвиток суспільства і держави».

"Я вважаю, що сьогодні Україна зробила великий крок на шляху позитивних змін у державі. Адже від рівня освіти залежатиме її майбутній розвиток. Освітня реформа, якій ми сьогодні дали старт, сприятиме розвитку десятків мільйонів українців, починаючи від тих, хто вперше сів за шкільну парту, і, закінчуючи педагогічними працівниками», — наголосив народний депутат України Олександр Кодола.

Депутат переконаний, що освітня реформа підвищить компетентність учителів та учнів, а також вирішить проблему забезпечення матеріально-технічної та методичної баз освітньої сфери.

«Реформа покликана змінити на краще увесь освітній простір нашої держави. Я переконаний, що реформа освіти стане однією з найбільш успішніших реформ останніх років», — підкреслив депутат.

Новий Закон про освіту передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і буде складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років (отримується в гімназії), і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки (отримується в ліцеях або закладах професійної освіти).  Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається вже 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – 1 вересня 2022 року, і для профільної середньої освіти – 1 вересня 2027 року. Також схвалюється підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян поетапно до 2023 року.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли