Народний депутат України Олександр Кодола виступив з трибуни Верховної Ради та закликав Уряд і Міністерство оборони негайно ліквідувати наслідки трагедії в Ічні.Також нардеп передав парашут від фосфорної міни Міністру оборони Степану Полтораку. Його, як і залишки від сотень снарядів та мін, знайшли люди в зруйнованому в результаті вибухів на військовому складі селі Августівка Ічнянського району.

Сьогодні, виступаючи з трибуни Верховної Ради України народний депутат Олександр Кодола заявив, що за цілий місяць, що минув з часу вибухів на військовому арсеналі №6 поблизу Ічні, влада не зробила належних дій та не усунула наслідки масштабних руйнувань. Зокрема, мова йде про с. Августівку, яке найбільше постраждало  від вибухів, та військове містечко Дружба.

«Місцеві органи влади зробили все можливе, надали термінову допомогу, провели обстеження руйнування, визначили необхідні суми для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, і подали відповідні документи в Кабмін. Але тут почалося буксування на етапі узгодження та прийняття рішень в Міністерствах. Я хотів би звернутися до Уряду: скільки часу необхідно чекати людям на Ічнянщині реакції з боку держави?”, — запитує депутат.

Також Міністерство оборони України, у якого на балансі 27 житлових будинків та дитячий садок у військовому містечку, досі не зробило належного їх обстеження.

. А місцеві органи влади не мають повноважень профінансувати роботи по відновленню цих об'єктів. Самостійно зробити ремонт у квартирах люди також не можуть. По-перше, на це немає коштів, а по-друге, існує ризик залишитися без подальшого відшкодування збитків. Чому у військовому відомстві не поспішають усувати результати наслідків трагедії – питання риторичне», — наголосив Олександр Кодола.

          Для того, щоб зосередити увагу урядовців та зокрема Міністра оборони на негайному вирішенні ситуації, Олександр Кодола продемонстрував парашут з фосфорної міни.

«Якщо в Уряді та Міністерстві оборони вважають, що трагедія з часом забудеться, то хай навіть не сподіваюся на це! Я не дам їм такої можливості. Принагідно я закликаю і Міністерство оборони України і Уряд — вжити невідкладних заходів, щоб люди змогли повернутися до нормального життя. Для цього потрібно почати роботи із відновлення житла. Вони повинні бути злагодженими та скоординованими. І головне – терміновими! Зима вже близько, і люди більше не можуть  чекати», — підкреслив Олександр Кодола.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли