Народний депутат України Олександр Кодола звернувся до ЦВК з проханням невідкладно призначити вибори в ОТГ, які були відкладені через введення воєнного стану минулого року.

“Зокрема в моїй Чернігівській області були скасовані перші вибори у Киїнську, Хмільницьку, Новобілоуську, Борзнянську та Озерянську ОТГ. Також були скасовані додаткові вибори у Вертіївській (Ніжинський район, це мій виборчий округ) та Любецькій ОТГ з виборів депутатів рад в територіях, які прийняли рішення приєднатися до вже створених ОТГ”, — заявив Кодола сьогодні на брифінгу у Верховній Раді України.

Загалом вибори не призначені в 45 громадах України, які об’єднують сотні тисяч людей. Зокрема на Чернігівщині позбавлені права на вибір більше 35 тисяч виборців. “Всі ми знаємо, як довго ці громади йшли до виборів, і як ЦВК минулого складу тривалий час не призначала виборів. Сьогодні ситуація повторюється. ЦВК знову не призначає вибори у вже створених громадах”, — говорить депутат.

За словами народного депутата, необхідно продовжити реформу децентралізації і не сіяти зневіру людей у цій ключовій реформі нашої держави.

«Звертаюсь до Голови ЦВК Тетяни Сліпачук та членів ЦВК невідкладно призначити вибори у цих громадах... У процесі територіального будівництва не має бути зволікань», — підкреслив Олександр Кодола.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли