Народний депутат України Олександр Кодола звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо необхідності перегляду проекту Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України, прийнятого нещодавно Кабміном.

Причиною цього звернення стали численні листи, отримані депутатом від працівників лісового господарства, які після прийняття нової  Стратегії розвитку галузі з тривогою чекають можливих негативних наслідків.

Як зазначає депутат у своєму зверненні, прийнятий проект Стратегії передбачає кардинальну зміну системи управління галуззю. Зокрема, передбачено передачу функцій здійснення господарської діяльності у сфері лісового та мисливського господарства новоствореному суб’єкту господарювання державної власності, повноваження щодо управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України.

Організація єдиної господарської структури  матиме незворотні наслідки: неконтрольована вирубка стиглих, компактно розташованих насаджень, погіршення санітарного стану лісів, зменшення загальної площі насаджень (внаслідок зменшення відновлення лісів) тощо.

Об’єднання дотаційних та прибуткових підприємств призведе до конфліктів  на грунті справедливості перерозподілу коштів та інших ресурсів.

Також передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень протирічить руху в напрямку децентралізації.

Фахівці зазначають, що зміна моделі управління не вирішить безлічі проблем лісового господарства, а лише поглибить їх. Також кардинальна зміна в системі управління може призвести до скорочення штату працівників, що збільшить соціальну напругу в сільській місцевості, оскільки лісогосподарські підприємства в багатьох населених пунктах є основними роботодавцями.

Тож Олександр Кодола закликав Кабінет Міністрів України переглянути проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року, а також не допустити її реалізації до проведення відповідних консультацій з профільними підприємствами та громадськістю.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли