Народний депутат України Олександр Кодола підтримує ніжинців у прагненні вільного наземного доступу до платформ на станції “Ніжин”. Про це йшла мова під час брифінгу у Верховній Раді, який народний депутат провів разом з головою Громадської ради Ніжина Володимиром Дорохіним.

З 2013 року на залізничній станції “Ніжин” закрита можливість вільного наземного переходу на платформу. Це щодня створює незручності тисячам людей.

“Уявіть собі, що ви літня людина або людина з інвалідністю і  не можете вільно рухатись, а перед вами круті сходи, якими потрібно піднятися на 10 метрів вгору”, — розповів народний депутат”.

Відсутність системно діючого наземного пішохідного переходу на станції створює значні незручності для пасажирів, що пов’язані із складністю використання переходу через пішохідний міст людьми похилого віку, людьми з інвалідністю та пасажирами з дітьми. Крім того, у зв’язку з мінімальним часовим інтервалом між відправленнями приміських поїздів, які прибувають на різні платформи, складається ситуація, що фактично унеможливлює маломобільним групам населення скористатись послугами залізниці.

Місцеві жителі об’єдналися і декілька років через суд намагаються змусити “Укрзалізницю” забезпечити належні умови пересування та вільного наземного доступу до платформ на станції “Ніжин”. Зараз ця справа знаходиться на розгляді у Верховному Суді України.

Олександр Кодола з 2014 року неодноразово озвучував цю проблему на різних рівнях. Але ні звернення, ні судові позови громадськості до «Укрзалізниці» результатів не дали. А та в свою чергу наполягає на тому, що перехід закрито винятков з метою безпеки пасажирів на станції.

Між тим, як зазначив Володимир Дорохін, в 2014 році на станції загинуло 6 людей, і з них 2 — саме на цьому мосту, тобто пересуватися через колії не стало безпечніше. Але залізниця не хоче чути голос громади.

“Я звертаюся до Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, керівництва ПАТ “Укрзалізниці” визначити режим та порядок використання наземного переходу по станції Ніжин і нарешті зробити перебування  на ній людей, не лише безпечним, але й зручним. Робимо останнє попередження «Укрзалізниці» в законний спосіб врегулювати це питання. Інакше громада готова переходити до більш радикальних дій. І я готовий її в цьому підтримати!”, — наголосив Олександр Кодола.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли