Незалежна та незаангажована аналітична платформа Vox Ukraine, яка аналізує діяльність народних депутатів, опублікувала черговий Індекс підтримки реформ. Згідно з дослідженням, Олександр Кодола, який представляє у Верховній Раді України 209 виборчий округ, входить до першої десятки депутатів-реформаторів.

Про це зокрема йдеться у матеріалі «ККД депутата: як оцінити внесок кожного обранця у підтримку реформ».

80% українців не довіряють депутатам Верховної Ради. Така криза довіри — результат як неякісного вибору, так і відсутності чітких критеріїв оцінки роботи депутатів.

VoxUkraine розробив Індекс підтримки реформ (ІПР) — об’єктивний і зручний інструмент для оцінки, як депутати підтримували реформаторські закони. ІПР показує, наскільки максимально можливий внесок зробив обранець у прийняття 247 прогресивних та 9 анти-реформаторських законів, які використовувалися в індексі iMoRe. Ці закони відбирали й оцінювали понад 40 незалежних експертів.

Також розраховано, як змінювався ІПР кожного нардепа з початку його роботи у Раді 8-го скликання, а також його внесок у 10 напрямів реформ. Індекс оновлюватиметься кожну сесію до парламентських виборів. Ми реалізували цей проект з вашою допомогою, щоб українці мали можливість зробити більш свідомий вибір.