385067160Народний депутат України Олександр Кодола назвав безперечною перемогою рішення Стокгольмського арбітражу, згідно із яким було повністю скасовано вимогу «Газпрому» до НАК «Нафтогаз України» за умовою «бери або плати».

«Це перемоги України у війні за енергетичну незалежність», — сказав депутат, коментуючи  подію для місцевих ЗМІ

«Головний наш інтерес у цій справі полягає у тому, аби постачання газу в Україну базувалось на європейських принципах та правилах функціонування ринку газу. Як того вимагає національне законодавство, положення Договору про заснування Енергетичного Співтовариства і Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Єдина компанія яка агресивно виступає проти цього – Газпром. Оскільки за таких обставин змінити контракт шляхом переговорів було неможливо, єдина надія – правова позиція арбітрів Стокгольмського арбітражного інституту. Це те чого добивався ще Уряд Яценюка ще у 2014 році», — заявив депутат .

нагадаємо, що, згідно із рішенням арбітрів Стокгольмського арбітражного інституту, було повністю скасовано умову «бери або плати» (левова частина фінансових вимог Газпрому), скасовано заборону реекспорту та переглянуто формулу ціни з 2014 року.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу в провадженні проти «Газпрому» за контрактом на поставку газу. Вимоги «Газпрому» до НАК «Нафтогаз України» за умовою «бери або плати» повністю скасовані.