Уряд ухвалив рішення  щодо створення Державного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. Метою постанови КМУ є забезпечення реалізації єдиної державної політики з випробування, сертифікації, розробки та виробництва озброєння і військової техніки для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань сектору безпеки й оборони держави, у тому числі з урахуванням вимог стандартів НАТО.

Народний депутат України Олександр Кодола, який перший на державному рівні підняв питання щодо необхідності створення цього військового інституту, так прокоментував рішення Кабінету Міністрів України:

«Дуже приємно, що робота, яку ми розпочали два роки тому спільно з Державним науково-випробувальним центром по створенню спеціалізованого  випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, сьогодні дішла до логічного результату. Два роки тому з трибуни Верховної Ради України я піднімав це питання. Були чисельні депутатські звернення та запити. І сьогодні вже є рішення Уряду. Звісно,  все це відбулося не так швидко, як нам би хотілося, але результат – створення інституту відіграє безумовно важливу роль у зміцненні обороноздатності України, створенні сучасних видів озброєння та військової техніки, дасть поштовх розвитку промислового потенціалу моєї рідної Чернігівщини.  Я вітаю колектив Державного науково-випробувальним центром, всіх причетних до створення інституту, нашою спільною перемогою. І сьогодні ми продовжуємо співпрацю. Зараз ми добиваємося, щоб Уряд винайшов кошти для будівництва житла для військовослужбовців Центру, які в 2014 році не зрадили присязі народу України і вийшли з окупованого Криму, зберігши високий науково-технічний потенціал свого підрозділу. Минулого тижня я давав брифінг цього питання у Парламенті. Я, як депутат, як представник Чернігівщини у парламенті, готовий запевнити, що наші дружні взаємини та співпраця ДНВС ЗСУ на цьому не закінчується. Переконаний, що попереду у нас багато корисних та цікавих спільних проектів».

Як повідомляє Урядовий портал, Інститут об’єднає потенціали Державного науково-випробувального центру, Чернігівського національного технологічного університету та підприємств військово-промислового комплексу. Це дозволить модернізувати експериментально-випробувальну базу і прискорити впровадження наукових розробок, а також створить умови для просування продукції виробників на внутрішній і зовнішній ринки.

У подальшому таке поєднання потенціалів є запорукою створення та функціонування відповідного технологічного парку (на кшталт парків, які існують у Німеччині, Франції, Австрії, Туреччині), щоб у стислі терміни забезпечувати переоснащення армії сучасним озброєнням та стимулювати вихід виробничої бази наших оборонних підприємств на світовий рівень.

Ще одним результатом проекту стане завантаження підприємств і наукових установ Чернігівщини випуском понад 100 позицій виробів оборонного призначення з переліку імпортозаміщення, а також виробництво безпілотних авіаційних комплексів, бойових модулів для броньованих машин, комплектувальних виробів для систем захисту вертольотів від ракетного озброєння, засобів радіоелектронної протидії, засобів коригування траекторії авіаційних бомб і багатьох інших виробів, які в подальшому будуть проходити випробування в новоствореному інституті.

У державному оборонному замовлені на 2017—2018 рік планується передбачити необхідний фінансовий ресурс для створення сучасного лабораторно-вимірювального та полігонно-випробувального комплексу спільно з представниками ДК «Укроборонпром», «Асоціації виробників озброєння і військової техніки України» та «Ліги оборонних підприємств України». Також готуються пропозиції стосовно можливого оснащення інституту сучасним лабораторно-вимірювальним та полігонно-випробувальним обладнанням для проведення всіх типів вимірювань на шляху розроблення продукції, сертифікації та її експлуатації. Зокрема, для оснащення випробувально-обчислювального комплексу ДНВІ передбачається виділення 150 млн грн на закупівлю засобів зовнішньо-траекторних вимірювань, кліматичних камер та інших засобів, що дозволить визначати та оцінювати характеристики озброєння на сучасному світовому рівні.

 

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли