Народний депутат України Олександр Кодола сьогодні під час брифінгу у Верховній Раді Україниь закликав Уряді і колег-депутатів вирішити кадрову кризу, яка сьогодні виникла в сфері охорони здоров’я. Через те, що в Україні до цього часу не переглянута тарифна сітка окладів, сьогодні заробітна плата молодших медичних працівників та молодих лікарів, які приходять на роботу після навчання фактично однакова і знаходиться на рівні мінімальної заробітної плати. Все це призводить до того, що молоді кваліфіковані фахівці шукають більш високооплачувану роботу, замість того, щоб працювати в міських та районних медичних закладах.

У брифінгу також взяли участь представники медичних закладів Ніжина Юрій Солодько, головний лікар Ніжинської центральної районної лікарні, Олександр Костирко, головний лікар Ніжинської центральної міської лікарні, Іван Коросько, головний лікар Ніжинського протитуберкульозного диспансеру.

Як розповів депутат, сталося так, що внаслідок підвищення з 1 січня цього року мінімальної заробітної плати до 3200 гривень фактично  зникла різниця у заробітних платах молодших, середніх медичних працівників та лікарів, які прийшли на роботу після закінчення вищих навчальних закладів. Депутат навів такі цифри, сьогодні оклад молодшої медичної сестри становить 1888 грн, доплата до мінімальної заробітної плати 1195, індексація зарплати 116 грн, доплата за дезрозчини 188 гривень, і разом  — 3388 гривень. У медичної сестри після коледжу оклад, згідно з тарифною сіткою, становить 2320 гривень, а зарплата з усіма доплатами складає 3200 гривень, у медичної сестри 2-ї категорії і 30 роками стажу оклад — 2464 гривні, а зарплата  — 3319 грн. Лікар після інтернатури має оклад за тарифною сіткою 2912 гривні, індексацію 116 гривень і доплату до заплати 172 гривні, усього 3200 гривень заробітної плати на місяць.

Ця ситуація виникла через те, що мінімальна заробітна плата в державі зросла, але оклади, відповідно до тарифної сітки, не змінилися. І саме чинник низького рівня оплати праці, як стверджують медики, вкрай негативно впливає на  комплектування медичних закладів кваліфікованими медичними працівниками. Вже існує кадровий голод на лікарів, який посилюється з кожним місяцем.

«Шановні колеги, сьогодні ми ризикуємо втратити покоління молодих кваліфікованих спеціалістів. Тому ситуацію необхідно виправляти вже зараз в період формування бюджету. Я вже звернувся до Кабінету Міністрів України із відповідними запитами та зверненнями щодо перегляду діючої тарифної сітки у бік її збільшення. Професія лікаря – одна із найбільш складних і відповідальних, але окрім престижу вона повинна достойно оплачуватися, про що ми усі неодноразово наголошували. Тож час вже перейти від декларацій, і зробити реальні кроки до того, щоб кваліфікованих лікарів, медичних сестер, фельдшерів у нас в Україні ставало все більше, а якість медичних послуг покращувалася», — наголосив Олександр Кодола.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли