10970396_10202390659367539_1879409846_o

Під час години запитань до Уряду 15 квітня народний депутат України Олександр Кодола озвучив перед новим Прем’єр-міністром проблеми лікування хворих нефрологічного профілю. Зокрема лікування методом гемодіалізу.

«Я хотів звернути увагу Прем’єр-міністра  Володимира Гройсмана на проблему півмільйона людей в Україні, хворих на ниркову недостатність. У нас щороку держава витрачає понад один мільярд гривень на лікування цих людей так званим методом гемодіалізу. Але тільки 20 відсотків українців можуть отримати це лікування за державний кошт. Така ситуація сталася через те, що на ринку гемодіалізу діє так звана фармацевтична мафія, і останні 10 років усі тендери виграють тільки дві основні групи компаній. Більше того, ціна цього гемодіалізу вдвичі-втричі вища ніж в європейських країнах. Саме тому я звертаю увагу Прем’єр-міністра, Уряду на цю проблему і думаю, що спільними зусиллями ми можемо не допустити збагачення на здоров’ї наших українців», — наголосив Олександр Кодола, звертаючись до Володимира Гройсмана.

У свою чергу новообраний керівник Уряду підтримав позицію народного депутата, заявивши, що, коли йдеться про здоров’я людей жодних монополій бути не може. Це також стосується і цін на ліки.

Нагадаємо, що Олександр Кодола неодноразово звертався до Антимонопольного комітету України та до Міністерства економіки України з вимогою узяти під постійний контроль проведення тендерів на закупівлю витратних матеріалів для гемодіалізу та створити умови для чесних та прозорих торгів, що дозволить суттєво знизити вартість медичних виробів та дасть змогу отримати лікування значно більшій кількості пацієнтів.