4 грудня відбувся офіційний візит до Києва делегації депутатів з Латвійського Сейму. Представників латвійської групи з  міжпарламентських зв'язків на чолі з Алдісом Адамовічсом запросив його колега з українського боку — народний депутат України Олександр Кодола. Він є керівником групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Латвією.

Про змістовні напрацювання в минулому, про допомогу Латвії українським військовим і дітям учасників АТО, а також про перспективи для подальшого плідного розвитку обох країн — саме ці питання обговорювалися під час дружньої зустрічі у стінах українського Парламенту. Приємно, що на заході були присутні як новий голова латвійсько-української групи з міжпарламентських зв'язків Алдіс Адамовічс, так і його попередник Айнарс Межуліс, який є добрим другом України. Він тепло згадував про  тісну співпрацю між Україною та Латвією і висловив надію, що зв`язки між країнами будуть дедалі міцнішати.

 

Латвійську делегацію представляли, зокрема, Нормундс Аудзіс — очільник Гулбенського краю в Латвії, Андрейс Карповічс – Другий секретар Посольства Латвійської Республіки в Україні, Декальчук Петро – Почесний консул Латвії в Дніпропетровській області, а також підприємці Карліс Болдашевічс, Даініс Алєксєєвс та Алвилс Петерсонс.

 

Ключовим пунктом програми візиту стало спільне засідання Груп дружби Верховної Ради України та Сейму Латвійської Республіки.  В його рамках було підтверджено підтримку України у процесі реформ, територіальної цілісності і суверенітету нашої держави, а також висловлено незмінну солідарність Латвії з Україною у боротьбі проти російської агресії. Латвійські депутати передали українському Парламенту заяву Сейму Латвії щодо ситуації у Керченській протоці, засудили агресивні дії Росії та висловили сподівання на відновлення безпеки та миру на українській території.

Варто зазначити, що Латвія затвердила державну програму оздоровлення поранених бійців АТО та дітей учасників бойових дій на Сході України.

Крім того, Алдіс Адамовічс підтримав проведення в Україні низки реформ, які визначають вектор розвитку держави щодо побудови європейської моделі розвитку. Саме вони є запорукою економічного зростання нашої держави.

Також в рамках зустрічі відбувся обмін думками щодо подальшої розбудови відносин між обома країнами. Сторони відзначили вагомий потенціал для зміцнення зв’язків у різних сферах діяльності. Представники Латвійської сторони висловили необхідність подальшої роботи щодо налагодження співпраці між громадами та пошуку наступного міста-побратима, що буде позитивно впливати на подальшу розбудову партнерських відносин між державами та покращувати співпрацю у культурній, туристичній, економічній сферах.

Підсумовуючи сказане, керівники Груп дружби парламентів України та Латвії підтвердили продовження плідної діяльності на шляху розвитку двосторонніх відносин між двома державами задля реалізації інтересів дружніх латвійського та українського народів.

“Україну та Латвію протягом багатьох років поєднують міцні та дружні зв’язки, які перевірені часом та випробуваннями. І я щиро радий, що зараз  наші країни продовжують активну підтримку українсько-латвійського міжпарламентського діалогу. Адже це є важливою передумовою для подальшого плідного розвитку історії  двосторонніх відносин. Я переконаний, що Латвія і надалі буде на всіх життєвих етапах твердо стояти поруч з Україною та залишатися її надійним стратегічним союзником”, — зазначив Олександр Кодола.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли