В рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID за участі Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства у Верховній Раді України відбувся круглий стіл “Розвиток територій. Актуальні проблеми містобудування”.

У роботі круглого столу взяли участь заступники голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський та Олександр Кодола, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе, виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, представники Мінрегіонбуду України, головні архітектори Дніпропетровської, Вінницької, Львівської, Одеської областей, головний архітектор міста Ніжина Вікторія Мироненко, представники та голови ОТГ.

Основним питанням, що обговорювалося під час засідання стали проблеми розвитку територій та внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”. Як засвідчили учасники, сьогодні в Україні гостра потреба  унормування питань, пов’язаних з підвищенням якості розроблення документації з просторового планування (містобудівної документації), встановленням порядку розроблення планів об’єднаних територіальних громад, введенням місцевих правил регулювання забудови,  та використання територій та об’єктів тощо. Тобто тих питань, що виникають в процесі проведення децентралізації, створення нових органів самоуправління та територіальних об’єднань, змін у підходах бачення розвитку територій. Необхідно змінювати і вдосконалювати законодавство відповідно до вимог часу. Саме ці актуальні питання обговорювали архітектори, урядовці та депутати.

Як зазначив Олександр Кодола, децентралізація надає можливість місцевим громадам та регіонам отримати можливість формування комфортного і безпечного середовища для проживання громадян, але дуже важливо при цьому мати відповідну законодавчу базу максимально спрямовану на розвиток громад, у тому числі і в сфері будівництва та містобудування.

“Одним з основних завдань сьогодні — є забезпечення ефективного розвитку  регіонів з пріоритетним використанням власного ресурсного потенціалу. Плануючи розвиток громади ми маємо орієнтуватися перш за все на розвиток місцевої економіки, розвиток людського капіталу та збереження навколишнього природного середовища. І ми, як народні депутати, докладаємо багато зусиль для забезпечення розвитку наших громад на законодавчому рівні. Сьогодні ми обговорювали дуже важливі і гострі питання регулювання містобудівної діяльності. Адже усі ми прагнемо аби наші міста і селища були комфортними для проживання, сучасними, модерними, могли поєднувати історичні надбання та прогресивні технології. Тому в  пріоритеті — створення і розвиток «зелених міст» без негативного впливу на природу та нещадної експлуатації невідновлюваних джерел енергії. Звичайно, інколи стереотипи заважають впровадженню інноваційних технологій, однак, я переконаний, і це очевидно , що існує нагальна необхідність розробки концепції розвитку міст та об’єднаних територіальних громад на основі врахування кращого світового досвіду”, — розповів депутат.