Сьогодні під час брифінгу у Верховній Раді України народний депутат Олександр Кодола разом із працівниками Носівської ДЮСША озвучив проблему, яка стосується тисяч працівників дитячо-юнацьких шкіл по всій Україні.

Як зазначив народний депутат, коли розпочалася реформа освіти, одним з її перших кроків стало підвищення заробітної плати педагогам. Але тренери, які працюють у спортивних школах, що є закладами, підпорядкованими Міністерству молоді та спорту України, залишилися  без підвищення заробітної плати.

«Хоча  саме від тренерів-викладачів залежить спортивне майбутнє нашої держави. Саме вони займаються пошуком молодих талантів, заохочують, надихають, навчають, виховують, загартовують волю і дух, проходячи з юним спортсменом усі етапи його спортивної кар'єри, забезпечуючи  спортивним резервом  вищі  училища фізичної культури  та спорту», — підкреслив депутат.

За словами Олександра Кодоли, проблема полягає в тому, що тренери є категорією бюджетної сфери регулювання роботи яких має свою специфіку.

 «Так для вчителя фізичної культури загальноосвітньої школи  мінімальне  тижневе навантаження становить 18 годин, а для тренера-викладача ДЮСШ – 24.  При цьому у вчителя фізкультури ЗОШ з тижневим навантаженням  18 годин заробітна плата буде вищою, ніж у тренера-викладача ДЮСШ  з тижневим навантаженням 24 години», — розповів депутат.

Парламентар підкреслив, що усі названі ним та представниками ДЮСШ, проблеми стосуються не тільки спортивних шкіл його виборчого округу, саме тому він звернувся до до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова: сьогодні необхідно забезпечити гідну оплату праці тренерів-викладачів спортивних шкіл, підпорядкованих Міністерству молоді та спорту України та забезпечити їм гідні умови праці на рівні працівників загальноосвітніх шкіл.

«Адже розвиток фізкультури та спорту в країні є важливою складовою здорової нації», — наголосив депутат.

ПРес-служба народного депутата України Олександра Кодоли