Робота на законопроектом про створення Національного військового меморіального комплексу проходить обговорення у профільному комітеті Верховної Ради України.  5 грудня на засідання Комітету Верховної Ради України з питань будівництва,  містобудування та житлово комунального-господарства, під час якого обговорювався законопроект, був запрошений  широкий загал  представників Уряду, активістів, волонтерів, учасників АТО та родин загиблих воїнів.

«Цей законопроект надзвичайно важливий для всього українського суспільства. В боях за Україну з 2014 року полягло понад чотири тисячі, добровольців, військовослужбовців, нацгвардійців, співробітників СБУ, МВС та інших держаних правоохоронних структур. Моя рідна Чернігівщина втратила 166 своїх синів. Належне вшанування пам’яті загиблих воїнів, які полягли, захищаючи Україну, в умовах військової агресії на Сході України визначальне для формування національної свідомості,  ідеологічних засад нашої держави. Кожен герой, який віддав найдорожче – своє життя за Україну, повинен назавжди залишитися в пам’яті нашого народу», — говорить заступник голови Комітету, народний депутат України Олександр Кодола.

Законопроект передбачає є внесення змін до Закону України    «Про поховання та похоронну справу» шляхом визначення терміну Національного військового меморіального комплексу, яке має бути створене з метою організації почесних поховань та перепоховань видатних борців за незалежність України, військовослужбовців, які загинули захищаючи Україну, ветеранів війни та військової служби, інших осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Згідно з постановою Верховної Ради України прийнято рішення про створення Національного військового меморіального кладовища, а Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України визначено відповідальним за розроблення та виконання підготовчих заходів з проектування, будівництва та функціонування Національного військового меморіального кладовища.

Однак, Законом України «Про поховання та похоронну справу» не передбачено функціонування Національного військового меморіального кладовища, у зв’язку з цим виникла потреба внесення відповідних змін до зазначеного Закону України.

За словами депутата, засідання Комітету, на якому обговорювався законопроект що створення Національного військового меморіалу, проводилося у розширеному форматі.

«Такі важливі закони звісно повинні обговорюватися широким загалом, за участі самих учасників війни, членів родин загиблих воїнів, громадських організацій, небайдужих громадян. Тому наш комітет запросив так багато людей на це засідання. Це представники 14 громадських організацій, що об’єднують родини загиблих військовослужбовців, учасників бойових дій та волонтерів, це родичі загиблих воїні, серед яких була і мама загиблої Аміни Окуєвої, відомого українського громадського активіста та добровольця», — розповів Олександр Кодола.

Вислухавши усі думки і пропозиції учасників засідання, Комітет дійшов висновку про важливість  врахування у підготовці законопроекту усіх точок зору зацікавлених осіб, пришвидшення його прийняття у Верховній Раді Україні.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли