«Минулого четверга сотні рішуче ностроєних жителів селища Варва, вийшли на мітинг проти закриття Гнідинцівського газопереробного заводу. Поки що люди просто говорять владі: «Не дозвольте закрити газопереробний завод». Але зараз вже чітко видно, що жителі Варвинського району на межі соціального вибуху.  В результаті якого втратять усі, держава втратить одне з найбільших в Україні підприємств із переробки газоконденсату і нафти, і це в умовах боротьби  за енергетичну незалежніть,  район втратить найбільшого платника податків, сотні людей залишаться без роботи, що негативно вплине не лише на економіку, але й на соціальну ситуацію у районі. А влада втратить остаточні залишки довіри виборців», — так розпочав брифінг у Верховній Раді України народний депутат України (фракція «НАРОДНИЙ ФРОНТ») Олександр Кодола.

Під час свого виступу нардеп озвучив критичну  ситуацію, яка зараз склалася на підприємстві.

«На сьогодні Гнідинцівський ГПЗ завантажений лише на 20% своєї потужності. За минулий рік було скорочено понад третину персоналу. А до початку скорочень на заводі працювало понад тисячу людей.  Як повідомляють працівники підприємства, керівництвом ПАТ «Укрнафта» розглядається питання перерозподілу сировини між Гнідинцівським ГПЗ та Качанівським ГПЗ, а саме, весь обсяг сировини направити на Качанівський ГПЗ для подальшої її переробки», — розповів депутат.

В середньому за місяць завод виробляє близько трьох тисяч  тон  скрапленого газу. Дохід від його реалізації склав у 2017році 466 мільйонів гривень,  затрати на виробництво за 2017 рік склали  103 мільйони гривень, а чистий прибуток від реалізації готової продукції склав близько 300 мільйонів гривень. Наявність залізничного сполучення відкриває можливість дозавантаження потужностей привозною сировиною.

«Ми вже майже рік боремося за те, щоб Гнідицівський ГПЗ працював стабільно, забезпечуючи, державу та район прибутками, а місцевих жителів роботою. Ще восени минулого року закінчувався термін дії ліцензій на видобуток вуглеводнів із діючих родовищ Роменської групи, на якому підлягало зупинці 146 свердловин, зокрема родовищ, що безпосередньо постачають сировину на Гнідинцівський ГПЗ. Ще тоді у зв’язку з можливим закінченням поставок сировини на завод він опинився на межі закриття.  Восени була зупинена робота цеху переробки газу, що призвело до звільнення персоналу. Мною було направлено низку депутатських запитів і звернень, я піднімав питання видачі ліцензій під час брифінгу у Верховній Раді України у вересні минулого року разом із головою профкому підприємства Тетяною Левченко. Піднімав це питання на рівні Верховної Ради України, на рівні Кабінету Міністрів, залучав для спільних дій колег народних депутатів, надсилав відкриті листи разом із іншими нардепами до Прем’єр-Міністра України, керівництва ПАТ «Укрнафта» тощо. Тоді вдалося завдяки цілому комплексу заходів розморозити ситуацію навколо подовження ліцензій на видобуток нафти і газу для підрозділів ПАТ «Укрнафта», — говорить нардеп.

За словами депутата, зараз людям просто не зрозуміло, чим мотивоване ймовірне закриття заводу, тим більше сьогодні, коли держава ставить собі за мету здобуття газової незалежності, коли видобуток і переробка газу та нафти приносять дохід державі.

Олександр Кодола під час свого виступу закликав Уряд і особисто Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра енергетики України Ігоря Насалика терміново втрутитися в цю ситуацію, врятувати стратегічно важливе для України підприємство і вжити всіх необхідних заходів для забезпечення стабільної роботи Гнідинцівського газопереробного заводу.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли