Народний депутат України, Керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Латвійською Республікою  Олександр Кодола взяв участь у зустрічі Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з делегацією парламентаріїв Саейму Латвійської Республіки на чолі зі Спікером Інарою Мурнієце, яка відбулася 16 травня у Києві.

Під час зустрічі йшла мова про перспективи співробітництва українського та латвійського парламентів, в контексті протидії гібридній агресії Росії, обмін досвідом з латвійськими колегами у проведенні реформ в Україні.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зазначив, що для вивчення загроз гібридної війни та напрацювання рекомендацій і відповідей на її виклики дуже важливим є створення регіонального центру протидії гібридній агресії.

Голова Верховної Ради України подякував за підтримку України «у часи найважчих випробувань, які переживає країна». «Ви як ніхто розумієте загрозу агресії з боку Росії», — сказав він і зауважив, що «цивілізований світ завжди бачить загрози мілітарні, але тільки зараз розуміє, наскільки небезпечними є загрози кібератак, інформаційних і енергетичних атак».

Андрій Парубій також поінформував латвійських парламентаріїв про хід реформ в Україні, зокрема, проведення освітньої, медичної, судової реформ, у сфері кібербезпеки,  в ухваленні Антикорупційного суду та закону про національну безпеку і оборону. За його словами, Україна свого часу втратила державність – і як наслідок, отримала Голодомор і репресії інтелігенції, загибель мільйонів людей. «Знаємо і розуміємо ціну свободи. Тому сильно налаштовані на її захист сьогодні», — наголосив він.

Своєю чергою, Спікер Саейму наголосила, що «біль українського народу не припиняється — він підсилюється подіями на сході країни». «Є дуже схожі моменти в історії наших країн, — сказала Інара Мурнієце. – Спочатку здобували незалежність, а потім боронимо, і це спричиняє людські втрати, але завдяки багаторічній історії знаємо краще виклики з боку Росії». За її словами, українці і латвійці — сильні народи, тому не можна дозволити повторитися трагедії, що відбувалася раніше. Головне, на думку пані Інари, – це успішне проведення реформ в Україні і протистояння викликам гібридної війни з боку Російської Федерації.

В ході зустрічі відбулася і приємна подія. Айнарсу Межулісу, керівнику депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Україною  Саейму Латвійської Республіки, великому другу України, який неодноразово бував у Чернігові та Ніжині, Андрій Парубій вручив Почесну грамоту Верховної Ради України за особливі заслуги перед українським народом.

Олександр Кодола, щиро привітав свого латвійського колегу та друга з цією відзнакою.

«Напевно важко знайти іншу країну, з якою Україну сьогодні поєднують настільки міцні дружні зв’язки. І справа не тільки в історії наших міждержавних відносин. Усі ми знаємо, що наші країни і наші народи пов'язують давні, дружні, братерські зв’язки. Ми маємо спільну і дуже схожу історію. Так само як Латвія, в 1918 році Україна оголосила про незалежність, і вже разом з Латвією на початку 90-х років минулого століття наші країни і народи здобули незалежність вже остаточно.

Наші народи об'єднує багато спільного: культура, історія, ментальність, але перш за все — це прагнення до Свободи та Незалежності. У ХХ столітті наші народи за це заплатили дуже високу ціну. І в роки двох світових воєн і зараз коли Україна виборює своє право на європейський вибір у війні з країною агресором.

Саме в часи випробувань і проявляється справжня дружба. І я без перебільшення кажу, що ми маємо таку, справжню дружбу з Латвійською Республікою. Дружбу, випробувану часом і вчинками!», — наголосив депутат.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли