Після втручання народного депутата України Олександра Кодоли розблоковано діяльність агропідприємства «РОСТОК-ХОЛДИНГ». Працівники агрохолдтингу повертаються до збору урожаю після 5 місяців вимушеного простою.

Рішенням Харківського апеляційного суду від 8 листопада господарствам холдингу дозволено відновити збір та відвантаження урожаю.

“Розголос, який ми надали проблемі блокування діяльності “РОСТОК-ХОГДИНГУ”,  наші спільні дії з керівництвом сільгосппідприємства, дали змогу майже 2 тисячам працівників, зокрема і тим, які мешкають в моєму виборчому окрузі, повернутися до роботи і отримувати гідну зарплату», — Олександр Кодола.

Нагадаємо, що до народного депутата звернулися звернулися представники  «РОСТОК-ХОЛДИНГ» , які заявили про те, що з вересня відбувається рейдерське захоплення агрохолдингу за участі на їх думку представників правоохоронних та судових структур.

Зокрема про те, що рішеннями звичайного районного суду в Харківській області, який дав дозвіл на арешт майна та вилучення документів фактично зупинена діяльність всіх підприємств агрохолдингу, що тягне  за собою тяжкі соціально-економічні наслідки. Зокрема, підприємство несе величезні збитки, бюджет України може недоотримати 100 мільйонів гривень. Держава також втратить значні валютні кошти по причині невиконання зовнішньоекономічних контрактів. Зростає загроза соціального вибуху, адже кілька тисяч людей залишилися без роботи.

6 листопада Олександр Кодола разом із Генеральним директором групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Валерієм Ласьковим провели у Верховній Раді України прес-сконференцію. Під час якого заявив:

“Я звертаюся до Генеральної прокуратури України, до Служби безпеки, до національної поліції, до Міністерства юстиції, в структурі якого діє антирейдерська комісія, негайно зреагувати і не допустити неправомірних дій, направлених на рейдерське захоплення компанії. В межах своєї компетенції відомства мають провести об’єктивно і неупереджено досудове розслідування кримінального провадження. Я вважаю, що ми не можемо допустити такого ганебного явища як рейдерство, яке поширюється в Україні. Ми повинні захищати реальний сектор економіки, тих, хто наповнює державний бюджет, тих, хто створює додану вартість, тих, хто платить податки».

Довідка: Сьогодні «Росток – холдинг» — великий агрохолдинг в Україні, чиї підрозділи працюють в Сумській та Чернігівській областях, зокрема і на території 209 виборчого округу. «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, а також виробництві та продажу молока. Під контролем групи близько 60 тис. га. До групи також належать 5 тваринницьких ферм, 3 елеваторні комплекси та ряд торгових компаній.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли