Незважаючи на всі перешкоди, які виникають у нашому житті, прогресивні процеси не стоять на місці й рухаються вперед. Це можна сказати і про перспективу будівництва басейну в Ніжині навколо якого останнім часом виникають бурхливі обговорення. У даному питанні є як прихильники проекту так і скептики. Рік тому народилась ідея будівництва такого соціально-важливого об’єкту. Далі почався невпинний процес підготовки до його реалізації.

Найважливішим етапом є фінансування проекту.

Восени депутати Ніжинської міської ради одноголосним рішенням виділили кошти у розмірі 700 000 гривень на розробку проекту. Зараз вже мова йде про фінансування будівництва об’єкту. На цей рік заплановано виділення коштів у сумі 30 млн. грн.

Сума достатньо велика для міського бюджету, тому було прийняте рішення залучити кошти з державного бюджету та звернутися до меценатів і спонсорів. І ось на сьогодні маємо приємну новину: народний депутат Олександр Кодола погодився виділити зі свого спеціального депутатського фонду соціально-економічного розвитку 5 млн. гривень, що дає можливість прийняти участь у залученні коштів Державного Фонду Регіонального Розвитку.

У разі вирішення питання щодо виділення земельної ділянки у Ніжині під будівництво об’єкту та визначення комісії ДФРР буде проведений тендер на електронній системі «ПРОЗОРРО» щодо визначення організації, котра виконуватиме роботи.

21 грудня відбудеться чергове засідання Ніжинської міської ради, на якому депутати матимуть прийняти доленосне рішення для будівництва басейну – виділення земельної ділянки по вулиці Незалежності.

Наразі експерти ДФРР вже голосують за фінансування об’єктів. Нажаль, є вірогідність того, що через несвоєчасне подання документів по передачі земельної ділянки, реалізація проекту будівництва басейну не почнеться в 2018 році. Та, все ж таки, є надія, і про кінцевий результат стане відомо зовсім скоро.

Народний депутат України Олександр Кодола надав свій коментар з цього приводу:

“Я підтримую усі позитивні інфраструктурні проекти, спрямовані на розвиток мого виборчого округу,  і  зокрема на розвиток нашого міста Ніжина.

Як відомо, наша команда поставила собі за мету відновити єдиний існуючий у місті плавальний басейн, на базі гімназії №16. У 2016 році ми розпочали його реконструкцію. Це без перебільшення найбільш масштабний проект нашої команди в Ніжині.

Мені вдалося залучити на це 3,8 мільйони гривень державних коштів, однак недобросовісна фірма-підрядник, яка виграла тендер, виконала лише частину робіт, і більша сума грошей повернулася назад у державну казну. Тому цього року цей складний процес довелося запускати з самого початку.

Але тепер проект реконструкції коштує майже 4,5 мільйонів гривень. Здорожчення  відбулося через зростання мінімальної заробітної плати та вартості матеріалів. Цього року я вже залучив 1,7 мільйонів гривень для продовження ремонту. І наступного року я зроблю все, щоб реконструкція була завершена і ніжинці мали можливість користуватися цим басейном.

Крок за кроком ми наближаємося до мети – створення в Ніжині соціального басейну для дітей.

Але вважаю, чим буде більше таких у місті  об’єктів як басейн, футбольне поле та як спортивні чи дитячі майданчики, тим краще. Адже усі вони спрямовані на розвиток фізкультури, спорту, підтримання здорового способу життя ніжинців, особливо підростаючого покоління.

Тому я підтримую і будівництво вже “дорослого” плавального басейну у Ніжині, аби наша ніжинська громада мала такі ж можливості, як і інші розвинуті міста нашої країни”.

Джерело: Нежатин