13840646_1096098507149641_1087972385_o (1)

Народний депутат Олександр Кодола про головні досягнення та прорахунки вже минулої сесії Верховної Ради України.

Добіг кінця черговий політичний сезон у Верховній Раді України. Олександре Михайловичу, які, на вашу думку, основні результати минулої сесії Верховної Ради?

 Серед основних досягнень цього політичного сезону я б виділив початок судової реформи.  Ми вже ми почали реформувати правоохоронні органи,  але без судової реформи цей процес зупиниться. Як відомо, всі судді вже восени будуть виведені на переатестації та конкурси. Нам вдалося запустити процес оновлення прокуратури і замінити Генпрокурора. Ми зараз маємо не тільки нового Генерального прокурора України, а й оновлену команду керівництва ГПУ. Зараз іде призначення на місцях, як ви могли спостерігати в ЗМІ, 25 липня Юрій Луценко представив нового прокурора Чернігівської області.  Досягненням я б назвав також, і дієздатність цього парламенту. Як би нас не критикували, але ми не дали змогу популістам, я кажу про опозиційні фракції, які розхитували парламент, піти на дострокові вибори, і все-таки утримали стабільність. Також хотів би відзначити запровадження електронного декларування доходів посадовців; ухвалення закону про обов’язкові квоти для вітчизняного, україномовного та європейського медіа-продукту в теле- та радіоефірі, процес декомунізації.

 Що не вдалося зробити?

Одним із найбільших викликів для нашого парламенту стала деструктивна діяльність доморощених популістів, які часом блокують роботу парламенту під надуманим приводом. Для них чим гірше, тим краще. Відомо, що критикувати легше і простіше, ніж наполегливо працювати на благо держави. Так само  нам не вдалося подолати недисциплінованість депутатів. Що це за робота, коли спікеру, мало не за руку доводиться приводити депутатів на робочі місця, щоб проголосувати необхідні для держави закони.

  Як гадаєте, що ефективніше змушує депутатів працювати, система штрафів про яку говорить спікер Андрій Парубій, чи новітні технології у вигляді дронів?

Очевидно, що дрон результатів не дасть. Ми бачили, що це навпаки посіяло тільки хаос під час останніх засідань у залі парламенту. Я особисто виступаю за більш кардинальні заходи впливу на нардепів. Я говорю і про себе, тому що я готовий до більш жорстких умов праці. Я не пропустив жодного засідання за більш, ніж півтора роки роботи в ВР, не пропустив жодного засідання комітетів, але, на жаль, є колеги, які взагалі не з’являються на своїх робочих місцях. От у моєму Комітеті з питань будівництва і ЖКГ трьох депутатів не було жодного разу. Тому особисто я за кардинальні заходи аж до позбавлення мандату. Вважаю, що повинен бути імперативний мандат, щоб громада могла мати вплив на свого представника у Верховній Раді через можливість відкликання.

Валерій Литовченко