Завдяки представнику «Народного Фронту» народному депутату України Олександру Кодолі Міністерство фінансів України перерахувало кошти на рахунок Чернігівської обласної державної адміністрації у розмірі 100 мільйонів гривень.

“Сьогодні мені зателефонували в.о  міністра фінансів Оксана Маркарова та в.о. голови обласної державної адміністрації Юлія Свириденко і повідомили, що 100 мільйонів для Ічнянщини вже на рахунках облдержадміністрації”, — розповів народний депутат.

Народний депутат України Олександр Кодола, з самого початку надзвичайної події на військових складах  під ічнею, взяв активну участь у організації ліквідації наслідків вибухів на військовому арсеналі. Зокрема, і як учасник оперативного штабу з ліквідації, який працював у перші дня після катастрофи, так і як діючий народний депутат, коли проводив  активну роботу у Верховній Раді та із представниками Уряду. щодо необхідності негайного відшкодування витрат, завданих внаслідок вибухів та пожеж.

Вчора 7 листопада Олександр Кодола виступив з з трибуни на пленарному засіданні Верховної Ради з цього питання, а також взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань безпеки та оборони.

Комітет підтримав позицію Олександра Кодоли щодо невідкладного відшкодування витрат.  І вже наступного ранку перший транш надійшов на обласний казначейський рахунок.

“В першу чергу, будуть проведені необхідні роботи  у приміщенні школи в селищі Дружба. Ця будівля зазнала масштабних руйнувань та потребує заміни вікон, відновлення даху, стелі, каналізаційної системи. Після відновлювальних робіт 140 учнів нарешті зможуть повернутися до навчання та продовжити  учбовий процес”, говорить депутат.

На подальшу допомогу можуть розраховувати і мешканці с. Августівка, будинки яких знаходяться в аварійному стані або зовсім не придатні для житла.

“Ми добиваємося того, що військове відомство у свою чергу, проведе відповідні роботи по відновленню у дитячому садку і в 27 будинках, які розташовані на території військового містечка Дружба, і знаходяться на балансі Міноборони. І хоча люди вже почали самостійно відновлювати своє житло, Міноборони до цього часу навіть не створило відповідних комісій, щоб обрахувати збитки та обсяги робіт”

За словами народного депутата Олександра Кодоли, сьогоді ситуація нарешті почала виходити з глухого куту. Кошти – виділені, а, отже, місцеве населення зможе повернутися до нормального життя вже незабаром.

“Втрутитися  у вирішенні цієї ситуації було в першу чергу моїм моральним обов'язком і я щиро радий, що нашій команді вдалося побороти бюрократичні механізми. Тепер ми будемо добиватися публічного звіту Міністерства оборони про причини вибухів складів,  і невідворотнього притягнення винних осіб до відповідальності”, — наголосив Олександр Кодола.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли