Народний депутат України Олександр Кодола долучився до закупівлі нового лінійного прискорювача для Чернігівського обласного онкодиспансера.  З цією метою він вніс пропозицію до Кабінету Міністрів України цього року виділити 1 мільйон гривень з фонду соціально-економічного розвитку, кошти з якого виділяються за поданнями народних депутатів, на закупівлю медичного лінійного прискорювача з комплексом обладнання для оснащення радіотерапевтичного відділення КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер». Минулого тижня рішення про виділення цих коштів вже прийнято Урядом.

Як відомо, 24 липня в Чернігівському онкодиспансері  відбулося урочисте закладання капсули на місці будівництва корпусу  під сучасне радіотерапевтичне обладнання – лінійного прискорювача. За словами голови Чернігівської держадміністрації Валерія Куліча, обласна влада, народні депутати України та депутати обласної ради займаються вирішенням питання щодо придбання цього медобладнання та будівництва приміщення під нього. Так, цього року на закупівлю лінійного прискорювача передбачається спрямувати кошти Державного фонду регіонального розвитку в сумі 40 мільйонів гривень, співфінансування з обласного бюджету — 4,4 мільйона гривень. Проте цих коштів недостатньо. Орієнтовна потреба на придбання лінійного прискорювача та устаткування до нього — 98 мільйонів гривень.

Під час закладання капсули підписано Меморандум про наміри щодо співробітництва між Чернігівською ОДА, обласною радою, Чернігівською міською радою та народними депутатами України щодо сприяння забезпеченню високовартісним медичним обладнанням (а саме лінійним прискорювачем) КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер». 24 липня підписав  меморандум і Олександр Кодола, який представляє у Парламенті 209 виборчий округ. І не просто долучився, а відразу вніс свій вклад у загальну справу. Того ж дня разом і з головним лікарем Чернігівського обласного онкодиспансеру Валерієм Зубом і заступником голови Чернігівської ОДА Сергієм Сергієнком, народний депутат проінспектував, хід будівництва приміщення для лінійного прискорювача.

Нагадаємо, що минулого року за ініціативою Олександра Кодоли з вищезгаданого фонду минулого року тільки на потреби медичних закладів виборчого округу та обласного центру надійшло 3 мільйони 867 тисяч гривень. За ці кошти закуплено обладнання для міських, районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги у всіх районах округу, розпочато реконструкцію Срібнянської ЦРЛ. Зокрема за сприяння депутата обласний онкодиспансер закупив  сучасне обладнання для проведення лапараскопічних операцій вартістю майже 200 тисяч гривень.

На думку депутата, сьогодні медична галузь потребує допомоги усіх гілок влади, адже від цього залежить життя і здоров’я наших громадян.

— Для Чернігівщини, яка дуже потерпіла від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яка має високий рівень  онкозахворюваності , придбання такої техніки надзвичайно важливе. Тому я не міг залишитися осторонь від цієї ініціативи. Я максимально сприятиму тому, щоб люди не тільки у моєму виборчому окрузі, а й у всій нашій Чернігівській області могли отримувати якісні медичні послуги на сучасному медичному обладнанні. Тому я зажди підтримував і буду підтримувати нашу медичну галузь, — наголосив Олександр Кодола.

 

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли

На фото: Олександр Кодола разом із головним лікарем Чернігівського обласного онкодиспансеру підписує Меморандум про співучасть у придбанні медичного лінійного прискорювача, будівельники вже розпочали роботи на місці нового корпусу для лінійного прискорювача.