Кабінет міністрів України своєю постановою від 27 грудня 2017 р. N1045 вніс Латвію до списку країн-офшорів. Разом з Барбадосом, Ванатау, Арубою та Гватемалою.

Дуже дивне рішення, адже Латвійська республіка для нас сьогодні не просто дружня країна, а надійний друг та партнер на міжнародній арені.

Питання про це народний депутат підняв сьогодні під час години запитань до Уряду у Верховній Раді України.

За його словами за останні три роки економічні стосунки між нашими країнами дуже просунулися, підписано низку спільних  міждержавних угод, зокрема у сфері сільского господарста, відкриті спільні підприємства, які працюють в інтересах обох наших країн.

Як керівник парламентської групи дружби з Латвійською Республікою, я отримую численні звернення від колег депутатів та підприємців з Латвії, які висловлюють неророзуміня такого немотивованого до Латвії рішення Уряду України. Відверто кажучи, наші балтійські друзі просто ображені, адже пункти, за якими Латвія віднесена до офшорних країн, не відповідають дійсності. До справжніх друзів так ставитися не можна!», — наголосив депутат.

У відповідь Міністр фінансів України Олександр Данилюк зазначив, що внесення до цього списку Латвії та Естонії пов’язано із змінами у системі оподаткування цих країн, але зараз тривають консультації на рівні посольств і проблемні питання  мають бути вирішені.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли