Київський фотограф Андрій Якобчук, який працює у Верховній Раді України, побував у Ніжині, де зустрівся з міським головою Олександром Кодолою і записав з ним інтерв'ю. У передмові зазначив наступне:

"Друзі і колеги по роботі!
У зв’язку з тим, що маю значну частину у френдах народу, які спостерігають за політикою і політиками в Україні та маючи в друзях самих політиків, вирішив спробувати власний невеличкий проект, якому придумав назву «Один день з політиком».

Багато хто бачить життя народних депутатів, міністрів та можновладців «з верхів» у ФБ, Інстаграмі чи по телевізору.
Але невелика частина людей бачить роботу представників влади з регіонів та містечок. Зокрема, деякі і самі народні обранці чи влада з Кабміну не бачить, що діється на округах чи місцях…
Тому спробував поїхати в першу подорож, а саме в місто Ніжин Чернігівської області.

Познайомлю вас з міським головою Ніжина Олександром Кодолою.
Екс-народним депутатом 8 скликання… Олександр цікавий тим, що, балотуючись по своєму регіону до Верховної Ради на останніх виборах, не пройшов до Парламенту через всім відому «Зелену хвилю», посівши друге місце по округу, відставши лише на 2% від переможця. Але вже через два роки народ повернув собі Кодолу в якості мера! Чи то розчарувавшись в обраному депутаті, чи то з інших причин.

Отже,

ІНТЕРВ'Ю З ОЛЕКСАНДРОМ КОДОЛОЮ

Олександр Кодола: — 18 листопада минулого року був перший мій робочий день на посаді міського голови.

Якобчук: – Які Ваші, Ви вважаєте, головні перемоги і що маєте ще в планах зробити для цього міста в не далекому майбутньому?

Олександр Кодола: — Ну, головними здобутками є те, що ми сформували таку достатньо потужну команду. Команда — це в розумінні і керівництво міста, це мої заступники, секретар міської ради, це і управління й відділи… і депутатський корпус. Тобто ми згуртували всіх, і на сьогодні у нас є конструктивна співпраця. Цей весь рік ми працювали злагоджено, однією командою і навіть я додав би сюди в цю команду й актив міста Ніжина. Тому досі в Ніжині дуже багато було різних конфліктів, не було нормальної прогресивної роботи. Тому одразу після виборів я звернувся до всіх депутатів, переговорив із кожною депутатською фракцією, в нас їх 10 представлено в міській раді. Те, що політика робиться десь там далеко, в Києві, у Верховній Раді, я дуже добре знаю, як це робиться, маючи життєвий досвід, а тут ми повинні працювати на інтереси міста Ніжина і бути господарниками на своїй землі і в своєму місті. І тому зараз я радий, що в переважній більшості у нас всі сесії і всі заходи проходять достатньо злагоджено, і ми всі разом працюємо, тому, продовжуючи тему якихось здобутків, я би додав, що ми спільно розпочали масштабне відновлення інфраструктури міста Ніжина…

От сьогодні ми з вами відвідали вулицю Гоголя, пішохідна вулиця, на це ми заклали більше 20 млн гривень в бюджеті міста, вулиця не бачила реконструкції останні десятиріччя. Ми розпочали оновлення центральної алеї Шевченка. Також ця алея не бачила реконструкції останні 20-30 років. Оце такі масштабні інфраструктурні об'єкти. Ми і ремонтуємо дороги, в міру наших можливостей, і працюємо над тим, щоб дійсно місто Ніжин, маючи статус міста обласного значення, і виглядало сучасним і комфортним містом. А місто Ніжин — це місто з понад тисячною історією…

Якобчук: — До речі, не у всіх містах будуються, як у вашому, фонтани і басейн.

Олександр Кодола: — Звичайно! У нас, до речі, на сьогодні два сучасних фонтани, один ми відкрили в цьому році за кошти міського бюджету, інший фонтан, пішохідний, був збудований і два роки тому відкритий. Збудований ще за кошти мого депутатського фонду як народного депутата України. Ну, місто Ніжин — це ж друге місто після Чернігова в області по території, населенню, і місто на це заслуговує.

Якобчук: — Як в місті по стану з COVідом, яка у вас на даний момент з цим ситуація?

Олександр Кодола: — Ось остання інформація на сьогоднішній день, на 23 листопада. У нас на сьогодні всього ліжок 305 в лікарні міській, зайняті хворими на COVid — 82, зайнятими хворими на пневмонію — 10. Кількість людей на апараті ШВЛ — нікого немає, але в апаратах немає потреби в цьому. У нас є понад 100 кисневих концентраторів, балонний кисень і так далі… Тому у нас є на сьогодні достатня кількість, щоб забезпечити киснем практично усі ліжкомісця, які у нас є.

Також зараз у нас уже завершується будівництво кисневих ємностей, таких великих і потужних, де буде централізовано через них подача кисню до цих ліжкомісць. Тому наразі у нас ситуація контрольована, потрошки йде на спад захворювання. Були перебої на Чернігівщині з киснем, але Ніжина це не торкнулось, оскільки ми маємо договори з різними постачальниками кисню, і в нас перебою з киснем не було.

Якобчук: — У зв'язку з тим, що регіон межує з РФ і Білорусією, чи приймаються якісь заходи стосовно можливих дій «сусідів»?

Олександр Кодола: — Так. У нас в принципі Чернігівська область межує із Росією і Білорусією, наразі у нас на ділянці кордону з Білоруссю проведені і продовжуються роботи щодо інженерного облаштування прикордонної смуги, у зв'язку cаме із ситуацією, що стосується біженців на території Білорусії, саме туди кинуті, на наші прикордонні території, додаткові сили і засоби, і людський ресурс направляли для підтримки і посилення наших прикордонників. Ситуація там стабільна і контрольована, ми сьогодні готові до усіх можливих варіантів подій. Звичайно, що стосується РФ, то це, по суті, завжди наша зона ризику, я пам'ятаю ще 2014 рік, після Революції Гідності, тоді мене обрали першим заступником голови обласної ради, то була така достатньо напружена ситуація, що «гради» і танки стояли прямо на нашому кордоні уже, і в будь-який момент вони могли уже рушити в сторону України і Києва… Тому, маючи кордон з Росією, це завжди таке відчуття небезпеки і сидіння на «пороховій бочці». Ми повинні бути завжди готовими до можливих агресивних дій військового агресора і я думаю, що на сьогодні наші Збройні Сили в повній бойовій готовності.

Якобчук: — А «Європейський вал» в області будується чи може уже є збудований?

Олександр Кодола: — «Європейський вал» Яценюка, я пам'ятаю, ось ще ми колись з нардепами їздили (показує фото на стіні в кабінеті), Шахов, Рудик, Микитась, це ми виїжджали на кордон, на Чернігівську область, на точку сходження трьох кордонів, 2017 рік. Ось на фотографіях є прикордонники, митники, ми виїжджали і перевіряли збудовані облаштування… Ось фото з кордону — ось сітка, прихований наш бронемобіль, тому, по суті, певна частина нашого кордону була уже проведена в ті роки, 2014—2016 роки. Тобто інженерне облаштування, відеонагляд, різні сітки, вишки, рокадна дорога, протитанковий вал…Ну ясно, весь кордон не закритий поки, таким облаштуванням, але певна частина була проведена ще тоді.

Якобчук: — Ви були народним депутатом минулого скликання, і якби Вам довелося стати ще раз народним депутатом, і після того, як Ви побували в кріслі мера… Скажіть, чим би відрізнявся народний депутат Кодола «минулий» від того, яким може бути зараз нардеп Кодола?

Олександр Кодола: — Цікаве питання… Справа в тому, що і тоді був не просто народним депутатом-списочником, а мажоритарником… А Ви знаєте, що мажоритарники, в переважній більшості, є більш відповідальні депутати, бо вони мають відповідальність конкретно перед людьми, які нас обирали. Саме тому мажоритарники більше стараються, вибивають певні можливості й ресурси, й кошти, й інші питання вирішують для своїх округів і своїх територій… Звичайно, після досвіду роботи міським головою вже є більше повне розуміння в міському господарстві, в проблемах місцевого самоврядування і дійсно це гарний досвід який однозначно потрібен для будь-якого політика. Я скажу більше: я сьогодні на посаді міського голови себе набагато більше впевненіше почуваю, тому що я пройшов п'ятирічну школу роботи у Верховній Раді України. І цей досвід і ці знання набагато дають більше можливостей особисто мені в роботі і загалом в розумінні функціонування всього державного апарату. Ну, до того ж є звичайно уже і певні знайомства і зв'язки, що допомагають в роботі відстоюванні інтересів нашого міста Ніжина. Тому яким би був би народний депутат Кодола після посади мера — очевидно, більш досвідченим і обізнаним саме в проблемах місцевого самоврядування і місцевого самоврядування.

Якобчук: — Я бачу, як Ви йдете вулицею і до Вас вітаються люди і Ви навіть пообідали в закладі, де обідають звичайні жителі Ніжина, тому, напевно, Ви правильний мер. Відкрийте свій секрет, як стати хорошим мером?

Олександр Кодола: — Ну по-перше, треба працювати чесно і відповідально, моє особисте бажання і завдання. Я реально хочу робити позитивні зміни в цьому місті, в тому місті, де я працюю і де я живу… І де ми всі разом робимо його кращим. Тому мій особистий слоган це: «Творимо майбутнє Ніжина разом!». Тільки щоденна кропітка і системна праця дає результати. Я, і будучи народним депутатом, і на посаді мера, достатньо дисципліновано і відповідально ставлюся до своїх обов'язків і прикладаю дуже багато зусиль, свого часу, енергії та сил, згуртовую всю нашу команду на один результат, а саме — на розвиток нашого Ніжина.