Близько місяця мережею Інтернет поширюються чутки про забруднення річки Остер невідомими речовинами, які і викликали масову загибель риби. Ніжинська місцева прокуратура дала вказівку розкрити кримінальне провадження за ст. 242 ч.2 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони вод), розслідування доручено Козелецькому відділенню поліції Ніжинського ВП Головного управління національної поліції в Чернігівській області.

За процесуального керівництва прокуратури невідкладно проведено ряд першочергових слідчих дій, ініційовано відібрання уповноваженими органами державного контролю проб води для проведення мікробіологічних, санітарно-гігієнічних та гідрохімічних досліджень. Міністерство екології та природних ресурсів України повідомляє про утворення міжвідомчої робочої групи з питань забруднення річки Остер.41726450

Зважаючи на вищеописане, задля забезпечення повного та неупередженого розслідування злочину, скеровано відповідний запит на адресу Міністра екології та природних ресурсів України О. Семерака щодо отримання відповідних висновків вказаної групи для їх долучення до матеріалів кримінального провадження.

Враховуючи суспільну значимість, хід розслідування перебуватиме на постійному  контролі керівництва прокуратури області.