Стипендія, обдарована молодь Ніжина

Сьогодні, 15 лютого на засіданні виконавчого комітету ніжинської міської ради було розглянуто питання “Про затвердження кандидатур на отримання стипендій обдарованою учнівською та  студентською молоддю міста на I півріччя 2018 року”

Виконавчий комітет вирішив, згідно з поданнями навчальних закладів Ніжина, управління освіти Ніжинської міської ради, призначити 8 стипендій талановитій студентській та учнівській молоді міста на I півріччя 2018 року.

Стипендія для обдарованої молоді призначається кращим представникам обдарованої учнівської та студентської молоді міста з метою матеріального стимулювання та засвідчення їх особистих досягнень.

Список  на  виплату стипендій обдарованій молоді на I півріччя 2018 року.

Студенська молодь:

Андрій Калінін, студент II курсу факультету економіки, менеджменту та логістики Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Ніжинський агротехнічний інститут».  Очолює студентську раду інституту, є координатором в Чернігівській області ГМО «Українська асоціація студентів», постійний ініціатор та організатор студентських заходів на рівні ВНЗ та міста. Має відмінні успіхи у навчанні, займається науковою діяльністю, регулярно бере участь у науково-практичних конференціях, круглих столах і форумах.

Аліна Лещенко, студентка III курсу факультету іноземних мов Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Є активним учасником загальноуніверситетських та факультетських заходів, є засновником проведення багатьох акцій, що сприяють розвитку студентського самоврядування. Вона є переможцем конкурсу «Студент року – 2016» (Чернігів), учасником антикорупційної програми в освіті. Є головою студентської ради Факультету іноземних мов, учасником університетської команди КВК, пропонує інноваційні ідеї щодо проведення дискусій в студентських колективах, сприяє організації дозвілля у гуртожитку.

Даниїл Карлов, студент II курсу відділення економіки, логістики та інформаційних систем Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Ніжинський агротехнічний коледж». Є кандидатом у майстри спорту України з дзюдо, входить до резерву Збірної України з дзюдо серед кадетів, являється переможцем міжнародного турніру з дзюдо «Кубок Закарпаття» , зайняв I місце на Всеукраїнському турнірі з самбо серед юнаків та дівчат до 19 років Кубок «Юна Україна», I місце по 10 міжнародному турніру з дзюдо на призи багаторазового чемпіона і володарь кубка України, чемпіон Європи та триразовий чемпіон світу з дзюдо серед майстрів Нугзара Ревазовича Месаблішвілі, та переможець чемпіонату області з дзюдо серед юніорів та молоді.

Дмитро Янушкевич, учень III-го курсу, група 1521, Державний навчальний заклад «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області». Виборов III місце у номінації «Учень року професійно-технічного навчального закладу – 2017», під час обласного огляду конкурсу виховної роботи «Діло майстра величає». Продемонстрував здібності кваліфікованого робітника з професії «Слюсар з ремонту автомобілів». У номінації «Моє хобі» здивував членів журі своїм вокалом.  Креативна і творча особистість, має серйозні вокальні плани на майбутнє.

Євгенія Сіренко, студентка III курсу Ніжинського медичного коледжу, спеціальності Сестринська справа. Студентка є активним членом студентського самоврядування коледжу.  За період навчання у коледжі брала активну участь у організації та проведенні розважальних конкурсів «Містер коледжу 2017», «Міс коледжу 2017», благодійних акціях-привітаннях з Днем Святого Миколая вихованців дитячого будинку-інтернату, Ніжинського центру соціально-психологічної реабілітації дітей-сиріт, Всеукраїнській акції «Серце до серця» та ін. Є переможцем конкурсу «Студентський олімп 2017», внутрішньоколеджевих олімпіад з математики, латинської мови, української мови; є учасником Обласного конкурсу з питань безпеки життєдіяльності «Збережи себе», учасником та призером II етапу IV Всеукраїнської олімпіади з математики (3 місце).

Катерина Кожухар, студентка IV курсу спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької.  Бере активну участь у житті коледжу,  міста, області. Учасниця I та II Всеукраїнського конкурсу творчих студентських робіт «Барви Сумщини», де зайняла I місце у номінації «Вишиванка» (2016 р.) та у номінації «Живопис на склі» (2017 р.), Брала участь у міському благодійному фестивалі «Його Величність, Ніжинський огірок» та творчих виставках, що проходили у місті Бобровиця (2016 р.), у Ніжинському краєзнавчому музеї імені Івана Спаського, Чернігівському музеї імені Михайла Коцюбинського.

Учнівська молодь: 

Антон Петрух, вихованець ракетомодельного гуртка Ніжинської станції юних техніків. Переможець обласних змагань з моделей ракет серед учнівської молоді у 2014 році та перемога у Всеукраїнській виставці – конкурсі «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» у 2014—2015 році. Брав участь у Всеукраїнських змаганнях серед учнівської молоді і посідає третє місце. У 2016 році – перемога у міжнародних змаганнях в класі моделей S-2-P, які проходили у місті Львові в рамках Чемпіонату світу. У 2017 році перемога на Чемпіонаті України серед юніорів в класі моделей копій на висоту польоту, це призові місця на Всеукраїнських змаганнях, участь у Чемпіонаті Європи у складі збірної України і призи Чемпіонату: «срібло» в командному заліку в класі S-5-B, «бронза» в командному заліку в класі S-7. Команда України у 2017 році посідає другу сходинку у таблиці загальнокомандної першості Чемпіонату. У 2017 році виконав норматив «Майстра спорту України» за результатами кубку України. Готується до Чемпіонату світу 2018 року.

Анна Клименко, учениця 10 класу Ніжинської ЗОШ №7. Зайняла I місце на міському етапі, диплом III ступеня на обласному етапі V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса .Шевченка, I місце на міському етапі, диплом III ступеня на обласному етапі XV Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, I місце на міському та обласному етапі олімпіади з математики, II місце на міському етапі олімпіади з фізики, I місце на міському етапі олімпіади з української мови, I місце на міському етапі олімпіади з математики , I місце на міському етапі олімпіади з хімії, II місце на міському етапі олімпіади з фізики, III місце на міській олімпіаді з біології.

Нагадаємо, що стипендія для обдарованої студенської молоді становить 1200 грн, для учнівської молоді 950 грн.

Джерело: mynizhyn.com