Громадська організація «СОЛОМІЯ» ініціює акцію «Об’єднаємось у боротьбі із діабетом»  мета якої – допомогти хворим дітям.

У Ніжині 10 таких дітей віком від 3 до 17 років, та нажаль цифри щороку збільшуються. Якість і тривалість їх життя залежить від щоденних п’ятиразових ін’єкцій інсуліну та постійного цілодобового моніторингу цукру крові. Діти та їх батьки щодня прикладають багато  зусиль у боротьбі з недугом і дуже рано пізнали найважливішу мудрість – любити і радіти кожній хвилині життя.htmlimage

Нажаль, держава не в змозі забезпечити тим необхідним мінімумом, що є життєво необхідним щодня. Акція проводиться вперше в нашому місті і триватиме з 14 жовтня до 14 листопада 2016 року, коли відзначають Всесвітній день боротьби із цукровим діабетом, символом якого є синє коло. На зібрані кошти планується придбати медичні засоби: шприци, голки та тести для визначення рівня цукру, які будуть подаровані  хворим дітям від імені громади нашого міста, із рук в руки, від серця до серця. Про хід акції буде прозвітовано у засобах масової інформації міста.

Банківські реквізити для благодійних внесків: р\р 5168 7572 1931 4434 ПриватБанк.

З метою отримання додаткової інформації прохання звертатись за тел. 0973474761 Чорнодід Наталія.

Медична довідка

          Цукровий діабет – це хронічне захворювання, при якому порушується секреція гормону інсуліну, що призводить до підвищення глюкози крові. В Україні хворіє 9 тис. дітей. Патологія «омолоджується» діти хворіють з народження, особливий пік з 3 до 6 та з 10 до 14 років.

Причини діабету в дітей:

— спадкова схильність

— провокуючий фактор зовнішнього середовища віруси Коксакі B, ECHO, Епштейна-Барра, паротиту, краснухи, герпесу, кору, ротавіруси, ентеровіруси, цитомегаловіруси та ін.

Симптоми

— інтенсивне сечовипускання (поліурии)

— невгамовна спрага (полідипсія)

— неприродно високий апетит (поліфагія)

— зниження маси тіла

         Розвиток цукрового діабету в дитячому віці є серйозним ризик-фактором виникнення ряду віддалених ускладнень: діабетичної мікроангіопатії, нефропатії, нейропатії, кардіоміопатії, ретинопатії, катаракти, раннього атеросклерозу та інших серйозних захворювань.

Лікування цукрового діабету в дітей

  • інсулінотерапія
  • дієта
  • фізичні навантаження
  • самоконтроль

Прогноз та профілактика цукрового діабету

Комфортність життя дітей з цукровим діабетом визначається ефективністю компенсації захворювання. При дотриманні рекомендованої дієти, режиму, лікувальних заходів тривалість життя відповідає середній в популяції. У випадку грубих порушень рекомендацій лікаря, декомпенсації діабету рано розвиваються специфічні діабетичні ускладнення. Пацієнти на цукровий діабет довічно перебувають на обліку в ендокринолога-діабетолога. 14955831_564958440369756_5958224892420742648_n

Більше того, 14 листопада 2016 року кожен бажаючий БЕЗКОШТОВНО зможе визначити рівень цукру в крові та виміряти тиск. Акція ініційована тієюж ГО «Соломія» за підтримки аптеки «МА+МА» (м.Ніжин, вул.Московська, 62-А) в приміщенні якої, з 10.00 до 17.00 всі охочі зможуть пройти експрес вимірювання.