Комунальним підприємством «Виробниче управління комунального господарства» розпочато встановлення спеціальних пристроїв які в народі мають назву «лежачій поліцейський» про це комунальники повідомили на сторінці підприємства у соціальній мережі фейсбук. Насправді ця споруда має досить інформативну назву — пристрій примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки на вулицях і дорогах та відповідає Державному стандарту України під номером 4123—2006. Перший поліцейський вже встановлено на пішохідному переході біля школи №9 а також пофарбовано сам перехід спеціальною фарбою у декілька шарів.

13064492_236715530020822_7712021517882045270_o
Встановлення та застосування таких пристроїв — це світова практика уникнення дорожньо-транспортних пригод за участю автомобіля та пішохода. Не завжди попередження про можливу небезпеку на певній ділянці дорозі зупиняє водія, який сильно поспішає або неуважно стежить за дорожніми знаками. Якщо знаки не мають особливого впливу на водіїв, то штучні перешкоди сприяють зниженню швидкості водієм перед пішохідним переходом або небезпечною ділянкою проїжджої частини. Ніхто не бажає пошкодити свій автомобіль про штучну перешкоду, а якщо перед нею не знизити швидкість, то так воно і вийде. Лежачий поліцейський змушує знижувати швидкість водіїв, які проігнорували або не помітили знак. При неправильному його подоланні він може завдати істотної шкоди автомобілю.
Як правильно проїжджати через лежачого поліцейського на машині? Існує два способи подолання штучного перешкоди, при якому авто не буде піддаватися пошкодженню.
Перший спосіб передбачає завчасне гальмування. Перед тим як здійснити переїзд лежачого поліцейського, необхідно зменшити швидкість і включити нейтральну передачу. У цьому випадку машина долає перешкоду накатом, без особливої шкоди для підвіски. Швидкість не повинна перевищувати тридцяти кілометрів на годину. Коли авто підходить до перешкоди, не потрібно тиснути педаль гальма, її потрібно повністю відпустити.
Другий спосіб подолання перешкоди полягає у майже повній зупинці машини перед перешкодою. Безпосередньо перед лежачим поліцейським необхідно включити першу передачу і переїхати перешкоду. Цей метод чудово підходить для новачків, які не можуть рухатися на автомобілі накатом.
Також, згідно правил дорожнього руху, КП «ВУКГ» встановлює попереджувальні знаки з обох боків лежачих поліцейських.