Розповідаємо про тих, кого обрали на голову громади уперше. Знайомтесь.

Ніжинська ОТГ

Олександр Кодола, 38 років, кандидат від партії «ЗА МАЙБУТНЄ», комерційний директор ТОВ «Житло-сервіс»

Олександр Кодола

Саме така остання посада Олександра Кодоли значиться на сайті Центральної виборчої комісії. Проте у Ніжині та районі його знають як колишнього народного депутата по 209 виборчому округу (місто Ніжин, а також Варвинський, Ніжинський, Носівський і Срібнянський та частина Ічнянського району).

На виборах голови об’єднаної територіальної громади балотувалось 11 кандидатів. За Олександра Кодолу віддали свій голос 5858 або 38,11 відсотка виборців. На другому та третьому місцях — два попередні мери. За Михайла Приходька проголосувало майже 20 відсотків. За Анатолія Лінника — понад 17.

Кодолу також обрали депутатом обласної та Ніжинської районних рад. Проте 5 листопада він написав заяви, у яких відмовився від обох мандатів.

Олександр Кодола родом з Чернігова. Але вже деякий час як переїхав до Ніжина. Поки що винаймає у місті житло. Проте у планах — придбання власного.

Які пріоритетні завдання ставите перед собою на перший рік роботи? — запитала в Олександри Кодоли.

— Я добре розумію виклики, які стоять перед нашою командою. Нині тисне пандемія коронавірусу, початок опалювального сезону, необхідно формувати бюджет громади на 2021 рік. Потрібен і аудит усіх комунальних підприємств та міського бюджету. Напрацюємо реальну стратегію розвитку Ніжина. Це відновлення економіки та залучення інвестицій, відповідно наповнення міського бюджету, який на сьогодні дефіцитний. А далі — відбудова інфраструктури міста, дороги та зони відпочинку, відновлення центрального парку Шевченка, розв’язання екологічних проблем, розв'язання проблеми пасажирських перевезень та проблеми безхатніх тварин.

Потрібна реєстрація безпритульних тварин, чітка система їх стерилізації.

Срібнянська ОТГ

Олена Панченко, 54 роки, кандидат від партії «ЗА МАЙБУТНЄ», голова Срібнянської районної ради

Олена Панченко

На посаду голови Срібнянської ОТГ балотувалось четверо кандидатів. Переможниця Олена Василівна отримала 4065 голосів. За нею — колишній голова Олег Куделя. За нього проголосувало 1154 виборці.

— П’ять років я пропрацювала головою районної ради. І, звичайно, хотілось би продовжувати розвиток Срібнянщини. Але на попередній посаді не змогла б цього робити. Адже районної ради вже не буде. Проте після виборів до ОТГ долучається остання сільрада, Васьковецька, яка не приєдналась раніше. І виходить, що один район — одна громада, — Олена Панченко пояснює причини, з яких вирішила балотуватись.

Парафіївська ОТГ (колишній Ічнянський, нині Прилуцький район)

Галина Петруша, 57 років, кандидатка від партії «Наш край», директор Парафіївської школи

Галина Петруша

На голову тут балотувались шестеро. У Галини Петруші — 746 голосів. У наступного кандидата Григорія Прокопенка — на 210 менше. А от нинішня голова Валентина Карпенко, яка, власне, і створювала ОТГ, із 248 голосами опинилась на передостанньому місці.

— У 90-их я вже подавала свою кандидатуру на посаду голови. Але тоді не виграла, — розповідає Галина Петруша. — Наша громада була однією з перших. І хочеться, щоб вона і далі розвивалась, щоб молодь лишалась у нас. А для цього потрібні нові робочі місця.

— Як вдалося перемогти Валентину Карпенко?

— Були проблеми з землею. Тому люди їй і не повірили, та й вік уже (Валентині Федорівні — 73 роки).

Чи змогли б перемогти без підтримки «Нашого краю»?

— Мій авторитет і підтримка партії зіграли важливу роль. З «Нашим краєм» я з 2014 року. До того в жодній партії не була. Повірила цим людям. І не жалію.

Чи будете звертатись до досвідченої попередниці за порадами?

— Так. Думаю, Валентина Федорівна мені не відмовить.

Березнянська ОТГ (раніше Менський, тепер Чернігівський район)

Володимир Павленко, 59 років, кандидат від партії «Наш край»

Володимир Павленко

За посаду голови у Березному змагалось семеро. Переможець Володимир Павленко отримав 888 або 32 відсотки голосів виборців. На другому місці — місцевий підприємець Юрій Чулков. У нього на 200 голосів менше. Третє місце за нинішнім головою Ольгою Романченко.

— З 2010 по 2015 рік я вже був головою Березнянської селищної ради. Але так склалося, що мав піти за пів року до закінчення каденції. Отож, у мене перед людьми певний борг. Тому й вирішив балотуватися цього разу, — розповів Павленко. Володимир Михайлович у минулому військовий пенсіонер.

— За що візьметесь у першу чергу?

— А я вже займаюсь. Бо чекати місяць чи скільки там треба, доки мене офіційно представлять, немає часу.

Вертіївська ОТГ (Ніжинський район)

Федір Лозян, 47 років, самовисуванець, директор ТОВ «Чернігівські будівельні конструкції»

Федір Лозян

У Вертіївці на посаду голови балотувалося десятеро кандидатів. Переможець Федір Лозян отримав 33 відсотки або 1058 голосів виборців. За ним — Кукшинський сільський голова Олександр Пивовар, який набрав 845 голосів або 26 відсотків. На третьому місці колишня голова Вертіївської сільської ради Олександра Теслик. Її результат 471 голос або 14,9 відсотка. Балотувалась Олександра Іванівна і на депутата громади. І пройшла.

Нагадаємо, колишній голова Вертіївської ОТГ Олег Мороз помер від менінгіту у серпні цього року.

Автор: Марина Забіян
Джерело: тижневик «Вісник Ч» №46 (1800), 12 листопада 2020 року, gorod.cn.ua
Фото з мережі