Народні депутати зробили перший крок до створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту України.

Сьогодні Верховна Рада України ратифікувала Угоду між урядами України та Франції щодо підтримки створення єдиної авіаційної системи і надання кредиту на суму 475 млн євро для закупівлі 55 надсучасних гелікоптерів компанії Airbus, які будуть виконувати завдання для Державної служби із надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції України. З них 21 гелікоптер – моделі Н225 – гвинтокрили, які мають вантажопідйомність більше 10 тонн. Така техніка не випускається в Україні.

Вертольоти моделей Н145, Н125 та Н225 поповнять вже існуючий вертолітний парк машин ще радянського виробництва МІ-8.

«Вже  цього року ми отримаємо перші чотири машини. Головний центр всеукраїнської системи безпеки буде розташовано в Ніжині на базі нашого авіаційного загону ДСНС України!», — розповів народний депутат України предсавник «НАРОДНОГО ФРОНТУ» Олександр Кодола.

Основними завданнями вертолітних підрозділів будуть: аеромедична евакуація, рятувальні операції, підтримання громадського порядку, антитерористичні та спеціальні операції, охорона державного кордону й підтримання безпеки на дорогах.

Довідково:

Компанія «Airbus Helicopters» — одна з найбільших авіабудівних компаній, що виготовляє однойменні пасажирські, вантажні, військово-транспортні повітряні машини.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли