Нове життя відділу природи вдихнули сьогодні на урочистому відкритті. На гостини завітали міський голова Анатолій Лінник, секретар міської ради Валерій Салогуб, заступник міського голови Ігор Алєксєєнко, депутат міської ради Володимир Мамедов. Екскурс в минуле відділу «Природа Приостер’я Ніжинського краєзнавчого музею імені І. Спаського» зробила його завідувачка Лариса Тарасенко.
– У ході реекспозиції, яка тривала три місяці, було проведено реставрацію існуючих таксидермічних скульптур, а також закуплено на кошти, виділені Ніжинською міською радою, 22 нові таксидермічні скульптури. У залі було проведено ремонт, замінено освітлення, переобладнано вітрини. Загальний кошторис витрат склав близько 55 тис. грн., з яких 40 тис. грн. було виділено Ніжинською міською радою, 15 тис. грн. залучено із коштів, зароблених НКМ ім. І. Спаського, – зазначив директор музею Геннадій Дудченко.
Віднині відвідувачі у залах відділу можуть зустрітися з представниками фауни Приостер’я, які розміщені за типами екосистем – поле, болото, ліс… Експонати нові, придбаних нещодавно, а також ровесники відділу, проте, якісно відновлені.
На стендах є види рідкісні, занесені до Червоної книги, і ті, які ми бачимо ледь не щодня. Міський голова Анатолій Лінник високо оцінив копітку роботу працівників відділу, які за короткий термін відновили два зали. Міський голова наголосив на тісній співпраці з депутатським корпусом, плідній роботі, розумінні і сприянні, баченні конкретного результату.
Депутат міської ради Володимир Мамедов привітав з відкриттям оновленого відділу і вручив директору книгу про ніжинський футбол, яка нині стала справжнім раритетом, в якій описано історію розвитку ніжинського футболу.
Віднині відділ «Природа Приостер’я» чекає на відвідувачів, яких радо зустрічатиме персонал відділу і вести таємницями природи рідного краю.

Ніжинська міська газета “Вісті”

nizhynnews.com